Uživanje za gledati - Lids je opet prvi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.11.18. | 16:27

Sjajni tim Marsela Bijelse trijumfovao u Viganu - 2:1

Lids nije imao milosti prema odlazećem vlasniku Vigana Dejvu Vilanu kojeg je ispratio "u penziju" pobedom od 2:1.

Posle 23 godine, pet sezona u Premijer ligi, osvojenog FA kupa i učešća u Ligi Evrope, poznati biznismen je odlučio da proda klub, a na poslednju utakmicu u njegovoj eri stigao je čak i Roberto Martinez, selektor Belgije koji se proslavio vodeći ovaj klub u srećnim danima.

Na terenu potpuna dominacija Lidsa koji se novim trijumfom vratio na čelo Čempionšipa. Marselo Bijelsa je opet insisitirao na svom fudbalu kratkih pasova, a goste iz Jorkšira nije omeo ni prelepi rani gol mladog Risa Džejmsa iz slobodnog udarca već u šestom minutu.

Jer, samo što je lopta opet krenula sa centra gosti su izveli fanatastičnu akciju koju je Pablo Ernandez pretvorio u izjednačenje.

Lids je dominirao u većem delu utakmice, a do pobede je stigao u prvom minutu drugog poluvremena. Neshvatljivi kiks golmana Vigana Voltona iskoristio je najbolji strelac gostiju Kemar Ruf da donese Lidsu nova tri boda.

Zaslužena pobeda, gosti su do kraja propustili još nekoliko dobrih šansi da pobedu učine ubedljivijom, ali i ovako njihovi navijači imaju razloga za zadovoljstvo. Jer Lids i igra lepo i pobeđuje.