""

Valensija šokirala Baskoniju, Larkin promašio pobedu

Vreme čitanja: 1min | uto. 30.05.17. | 22:34

Tim iz Vitorije zgubio meč u kojem je vodio skoro od početka do minut pred kraj

Košarkaši Valensije poveli su sa 1:0 protiv Baskonije u polufinalu plej-ofa ACB lige, pošto su kao gosti slavili u Vitoriji sa 83:82.

Polufinalna serija igra se na tri pobede, sledeći meč je na programu za dva dana, a ponovo će domaćin biti Baskonija.

Baskonija je, slobodno se može reći, ispustila pobedu jer je vodila od druge četvrtine do minut i 17 sekundi pre kraja. A onda je prvo Sastre pogodio dva penala, San Emeterio ubacio je trojku, da bi prvopomenuti sa još dva pogotka sa linije za slobodna bacanja doneo ispostaviće se ključnu prednost. Mogla je Basknija ipak i do trijumfa, ali je Šejn Larkin promašio šut za tri poena i pobedu.

San Emeterio je sa 24 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Bojan Dubljević dodao je 15, a Sastre 14 poena. Larkin je sa 17 poena bio prvi strelac Baskonije, dok je Adam Hanga postigao 12. Jaka Blažič je ubacio dva poena za 11 minuta na parketu.

(FOTO: Starsport)

ACB ligaBaskonijaBojan DubljevićEvroligaFernando San EmeterioJaka BlažičValensija