""
""

Valensija ubacila u četvrtu brzinu na putu ka Ligi šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.04.15. | 22:41

Slepi miševi ponovo su raširili krila i poleteli ka mestu koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone. Ekipa sa Mestalje večeras je na svom terenu pregazila pretposlednji tim Primere, Granadu sa 4:0 u utakmici 33. kola i vratili se na četvrto mesto na tabeli.

Valensija je još jednom pokazala koliko je moćna kada igra na svom stadionu, a ovo joj je bila deveta pobeda u poslednjih 10 utakmica na Mestalji.

Ujedno, Slepi miševi su upisali sedmu pobedu u poslednjih osam međusobnih okršaja sa večerašnjim rivalom iz španske regije Anduluzije.

Prvi put navijači Valensije priliku da slave imali su u 26. minutu, kada su domaći fudbaleri još jednom pokazali koliko su dobri i opasni iz prekida igre.

Posle kornera u 26. minutu strelac za nekadašnjeg šampiona Španije bio je Havi Fuego. Kada je u 40. minutu Dani Pareho uspešno realizovao penal, bilo je jasno da će bodovi sigurno ostati u Valensiji.

Posle drugog postignutog gola fudbaleri Nuna Espirita Santa rutinski su stali na loptu, do izražaja je došao njihov kvalitet i mirnoća, pa su lako mogli da sačekaju novu priliku da potpuno dotuku nedoraslog rivala.

Tako nešto desilo se u samoj završnici utakmice. Igrao se 85. minutu kada su sjajnu akciju odigrali Alvaro Negredo i Sofijan Feguli, a Alžirac je treći put zatresao mrežu rivala.

Konačan rezultat postavio je Negredo samo tri minuta kasnije, a mogla je Valensija u poslednjim trenucima da dođe i do petarde, ali je Granada ipak izbegla to poniženje.