"Kao mladić: Dirk Kajt"

Zbog ovoga se vratio: Kajt vodi Fajenord ka vrhu, Tvente pobedio prvi put od jula! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.09.15. | 18:30

Tim iz Roterdama savladao Cvole (2:0) drugi putu u tri dana i učvrstio se na drugom mestu iza Ajaksa

Kao mladić: Dirk Kajt

Samo tri dana nakon trijumfa nad Cvoleom u Kupu Holandije (3:0), Fajenord je uspeo da ponovi uspeh i u prvenstvu, s tim da je ovaj put je slavio sa golom manje, bilo je 2:0 na De Kajpu.

Gostujući tim je pao tek u nastavku igre, a bunker Cvolea srušio je veteran, 35-godišnji Dirk Kajt, koji je u 54. minutu posle lepe akcije i asistencije Karsdorpa postigao svoj četvrti gol ove sezone.

Konačnih 2:0 postavio je Ejero Elija u finišu meča, nakon što je sve sam uradio i rutinski sa ivice šesnaesterca savladao golmana Van der Harta, za peti trijumf slavnog kluba.

Spomenimo i da je mogao domaćin do prednosti i u prvom poluvremenu, ali je novi reprezentativac Hoalndije Karsdorp propustio najbolju šansu u 35. minutu. Fajenord je novim trijumfom nastavio poteru za prvoplasiranim Ajaksom, koji mu beži tri boda.

U uvodnom meču dana De Grafšap je nadoknadio dva gola zaostatka u meču sa Viljemom i stigao do boda (2:2).

Sjajna goleada viđena je i u Den Hagu gde je domaćin prokockao prednost od 3:1, pa se Ekscelzior vratio kući sa bodom (3:3), a posebno sjajan bio je izjednačujući gol Brendlija Kuvasa u 81. minutu, koji vredi videti nekoliko puta...

Kočano je svanulo i Tventeu. Publika u Enšedeu je praktično zaboravila kako izgleda kada njihov tim pobeđuje. Tvente je poslednjih puttrijumfovao u julu, a ove sezone nije znao šta znači slast pobede. Međutim, danas u Enšedeu je pala Roda. I to posle furiozne igre u prvom poluvremenu.

Golove za domaćina postigli Ostrvjak i Moktjo, ali je domaća publika morala da drhti. Jurić je prepolovio prednost domaćina. Ali bilo je to sve od Rode.