""

Zijeh retko pogađa, ali kad mu sevne na levicu... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.10.16. | 22:31

Fenomenalan pogodak veziste Ajaksa u trijumfu nad Ekscelziorom - 1:0

Ako zbog ničega drugog ono bar zbog gola Hakima Zijeha vredelo je večeras doći na Amsterdam Arenu i uživo gledati utakmicu između Ajaksa i Ekscelziora u okviru 11. kola Eredivizije. Sjajan udarac levicom sa preko 25 metara u 48. minutu bio je trenutak odluke ovog zanimljivog duela u kojem je tim iz holandske prestonice zabeležio značajan minimalni trijumf (1:0) u poteri za liderom Fajenordom.

Fenomenalno je fudbaler marokanskog porekla odapeo praćku, a golman Mujters i pored svog napora nije mogao ništa kod ovog šuta. Ovaj majstor fudbala ne pogađa često mrežu protivnika ove sezone, ali kada to učini skoro svaki šut je spektakularan. Kao ovaj...

Imao je Ajaks inicijativu, bio mnogo bolji, ali nije uspe da je kruniše još nekim pogotkom. Najbolju priliku propustio je Lase Šene koji je u 60. minutu propustio najstrožu kaznu. Gosti, ipak, nisu do kraja kasnili ovaj promašaj.

Ajaks je rutinski stigao do osme pobede u Erediviziji posle koje je prišao Fajenordu na dva boda, s tim da tim iz Roterdama sutra igra svoj meč ove runde na De Kajpu protiv Herenvena. U taboru Kopljanika večeras nije nastupio srpski reprezentativac Nemanja Gudelj zbog povrede butrnog mišića.