Zmajevi opet na vrhu, titula je sve bliže (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.04.18. | 23:03

Porto demolirao Setubal

Porto ima još tri koraka do osvajanja titule prvaka Portugalije. Zmajevi su na svom terenu deklasirali Setubal sa 5:1 u poslednjoj utakmici 31. kola Primeire i vratili se na lidersku poziciju na tabeli.

Tri kola pre kraja takmičenja Porto ima bod više od Benfike i odličnu poziciju da posle pet godina vrati trofej namenjen prvaku na stadionu Dragao.

Večeras protiv Setubala to je bila klasična demonstracija sile. Valjda je Porto shvatio da ne sme sebi više da dozvoljava kikseve i da opet vraća u život Benfiku.

Shodno tome, domaći fudbaleri krenuli su svim silama napred tako da gosti nisu ni znali šta ih je snašlo i već posle 16 minuta Porto je vodio sa 3:0.

Musa Marega je u šestom minutu načeo Setubal, u 12. minutu prednost je duplirao Ivan Markano, a na 3:0 povisio je Jasin Braimi.

Tračak nade gostima dao je Žoao Amaral u 24. minutu, ali je u 35. minutu Hesus Korona rešio sve dileme. Konačan rezultat postavio je Aleks Teles u 72. minutu.

PORTUGAL 1 - 31. KOLO

Braga - Maritimo 2:0 (0:0)