"Dejan Đenić načeo Čuku"

Znači Zemun, znači prvenac

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.08.17. | 19:31

Čuka pala u Gornjoj Varoši

Dejan Đenić načeo ČukuČetiri puta su prećutali rivalima, ali Čukaričkom nisu oprostili. Fudbaleri Zemuna večeras su upisali povratnički prvenac u Superligi pošto su u petom kolu srpskog prvenstva savladali Čukarički sa 2:0.

Goste sa Banovog brda je već u 15. minutu utakmice načeo Dejan Đenić, da bi ih početkom drugog poluvremena dokrajčio Nemanja Mladenović i tako "ozvaničio" kraj crne serije od tri poraza Zemunaca u nizu. Ujedno je klubu iz Gornje Varoši doneo prvu pobedu u elitnom rangu takmičenja još od 14. aprila 2007. godine kada je savladan Borac sa 3:1 i krenula egzistencijalna borba po nižim ligama.

Danas je ceh platila Čuka, koja kao i prošlog leta ozbiljno štuca na početku sezone. Na tri dosadašnja gostovanja tri poraza i to bez datog gola. Posle pet kola samo šest bodova. Premalo imajući u vidu da Čuka ipak ima verovatno najjači igrački kadar posle večitih beogradskih rivala i možda, ali samo možda Vojvodine.