Četiri gola, dva penala, Bilbao ubedljiv – Majorki ne gine Segunda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 27.06.20. | 16:02

Klub iz Baskije opet cilja Evropu

Hetafe i Real Sosijedad praktično su sami sebe izbacili iz grupe kandidata za Ligu šampiona, a nastave li ovako kako su počeli, izlazak u Evropu moći će da vide samo na malim ekranima. Jer Bilbao se opasno približio i sada pikira ono što je na talonu!

Nije Bilbao imao sreće na gostovanju Barseloni, ali sve se vratilo u ubedljivom trijumfu nad Majorkom koja je ipak bio daleko lakši zalogaj za svariti – 3:1 (2:0).

Iako trenutno ima utakmicu više, Bilbao je stigao na samo bod od Valensije, dva od Sosijedada, tri od Viljareala i četiri od Hetafea koji figuriraju za Ligu Evrope u nepunih sedam rundi.

Bilbao je odigrao siguran meč koji je rezultatom potvrdio visoke namere za izlazak u drugo po kvalitetu takmičenje na Starom kontinentu. Već do 25. minuta domaćin je imao dva gola prednosti, što je bilo sasvim dovoljno za mirniji nastavak susreta. Led je probio Raul Garsija sa bele tačke već u 16. minutu, da bi nedugo zatim i Ohijan Sanset pronašao put do mreže za sigurnih 2:0 posle izvrsne, školski odrađene akcije.

Novih uzbuđenja nije bilo praktično sve do 69. minuta, kada je arbitar Pablo Fuertes ovog puta pokazao na kreč u korist gostiju, a Ante Budimir je bio siguran i tako vratio neizvesnost.

Ona je trajala praktično do poslednjeg minuta susreta, kada je Bilbao ipak stavio tačku na tri boda i ubedljiv trijumf. Ovog puta strelac je bio Asijer Viljalibre posle gotovo nepostojeće reakcije gostujuće odbrane, gde je mladi napadač usred peterca imao dovoljno vremena da primi loptu, namesti se, okrene, šutne i pogodi.

Majorki posle ovog poraza definitivno ne gine selidba u Segundu, mada teorija i dalje igra neku ulogu za ekipu sa egzotičnog ostrva. No, tu je šest bodova minusa za Eibarom koji je u poslednje vreme podigao formu.