Cvajta: Šalke pao u Dizeldorfu, Darmštat prepustio prvo mesto

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.02.22. | 15:41

Ingolštat sve bliže selidbi u niži rang...

Ništa od trećeg trijumfa u nizu i nastavka pozitivnog niza koji traje dva meseca. Šalke je vodio u Dizeldorfu, bio na dobrom putu da vodećem tandemu priđe na bod, međutim u drugom poluvremenu potpuno je pao i dozvolio preokret. Fortuna je slavila sa 2:1, uzela zlata vredne bodove i zadržala priključak u borbi za opstanak.

Gosti iz Gelzenkirhena vodili su pogotkom Blendija Idrizija od finiša prvog poluvremena. Izgledalo je da će Fortuna uknjižiti četvrti neuspeh u nizu, odnosno da još neće postići gol u 2022. godini, međutim u drugom delu preokret.

Kaled Nari poravnao je čim su se ekipe vratile na teren posle pauze, a najbolji strelac domaćina Rouven Henings pogodio za velika tri boda davljenika iz Dizeldorfa. Igrao se 76. minut.

Ni Darmštat nije uspeo da slavi, čime je ispustio šansu da se vrati na prvo mesto. Vodili su Detelinari autogolom Stlcea, Hanover okrenuo za 20 minuta, da bi konačan rezultat postavio Sejdel - 2:2.

Na utakmici Ingolštat - Sandhauzen nije bilo golova. Audijev klub sve je bliže slidbi u niži rang...