""

Fla – Flu, LUDNICA! Sa 25 metara u 95. minutu, ovaj derbi je čudo! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.06.17. | 23:14

Neverovatna uzbuđenja na jednom od najvećih derbija na planeti - 2:2

Ko zna za fudbal, zna i za Fla – Flu derbi! Najveći derbi u Brazilu, koji je na Marakami 1963. godine gledalo 194.000 gledalaca i večeras je opravdao slavno ime. Flamengo je u 95. minutu izbegao poraz od omraženog Fluminensea zahvaljujući pogotku Migela Trauka sa oko 25 metara udaljenosti – 2:2 (1:0).

Fluminense je bio bolji tim na terenu, vodio je u dva navrata, prvo preko Vendela u 36. minutu, a onda i preko Erike Durada sa bele tačke devet minuta pre kraja meča, kada je jedanaesterac iznudio supertalentovani Ričarlison. Ipak, Flamengo je imao dovoljno snage da se vrati, prvo golom legendarnog Dijega u 55. minutu, a onda i Trauka, koji je imao mnogo sreće jer je lopta odskočila od neravninu na Marakani i odskočila preko nemoćnog Žulija Cezar.

Na terenu u dresu flamenga bio je i 16-godišnji Vinisijus Žunior, kojeg je nedavno Real Madrid kupio za čak 46.000.000 evra.

Inače, brazilski mediji su ova dva tima u najavi utakmice procenila na ukupno 200.000.000 dolara.