©MN Press
©MN Press

Kadeti Srbije u 95. minutu ispustili pobedu protiv Slovenije

Vreme čitanja: 1min | pet. 27.10.23. | 17:31

Orlići u susretu bez većeg rezultatskog značaja ostavili dobar utisak i bodom stavili tačku na aktuelnu fazu (2:2)

Rutinske pobede nad Azerbejdžanom (5:1) i Luksemburgom (3:0) uticale su da kadetska reprezentacija Srbije susret sa Slovenijom dočeka bez rezultatskog značaja, ali to nije bio povod izabranicima Jovana Damjanovića da se opuste, te su uz remi (2:2) overili plasman u elitnu rundu kvalifikacija.

Bisere Srbije delilo je tek nekoliko trenutaka od treće pobede, međutim slavlje naše selekcije pokvario je Šunta u petom minutu nadoknade. Pogodak Slovenca iz škole zagrebačkog Dinama uticao je da Srbija prvu fazu kvalifikacija završi sa sedam bodova, dok Su slovenci zadržali drugo mesto sa dva manje.

Gosti su u SC FSS u Staroj Pazovi poklekli već u 3. minutu kada je Đorđević zatresao mrežu, ali je Slovenija u 20. odgovorila preko Pejičića.

Nerešeni rezultat je ostao na snazi do 82. minuta kada je Kostić iskoristio penal i nagovestio treće u nizu slavlja, međutim borbeni gosti uspeli su da izbegnu prvi poraz i zajedno sa Orlićima se plasiraju u narednu fazu kvalifikacija.