©AFP
©AFP

Kvaljarela se oprostio od Đenovljana, a Luiđi Feraris od Serije A

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.05.23. | 22:53

Sampdorija protiv Sasuola odigrala poslednju utakmicu kao domaćin u italijanskoj eliti (2:2)

Susretom sa Sasuolom odigranim večeras (2:2) fudbaleri Sampdorije poslednji put su izašli na stadion Luiđi Feraris kao članovi Serije A, a duel u Đenovi protkan emocijama osim što je predstavljao ispraćaj izabranika Dejana Stankovića u niži rang gotovo izvesno je bio poslednji koji je iskusni Fabio Kvaljarela odigrao za ovaj klub na domaćem terenu.

Napadač koji je za Sampdoriju odigrao 292 zvanična meča i na njima upisao 106 pogodaka večeras se uz lavinu emocija oprostio od domaće publike i, iako nije zvanično potvrdio odlazak, stavio tačku na osam godina provedenih u Đenovi.

Centarfou koji je i sa 40 godina imao značajan doprinos u timu Dejana Stankovića godinama unazad pripadala je važna uloga u Seriji A u kojoj je odigrao 18 sezona i 182 gola. Nekadašnji reprezentativac Italije igru je napustio u 88. minutu čime je njemu, ali i navijačima ukazana privilegija da se uz bujicu emocija oproste i stave tačku na lepu priču koja je trajala poslednjih sedam sezona.

Napadač ponikao u Torinu leta 2006. godine stigao je u Sampdoriju i zadržao se samo sezonu, te se posle godinu dana vratio u Udineze ni ne sluteći da će se nešto manje od deset godina kasnije vratiti na isto mesto i poneti epitet klupske legende.

Uz oproštaj Kvaljarele od Đenovljana, večerašnji susret bio je i oproštaj stadiona Luiđi Feraris od Serije A. Da će se Stanković i njegov tim preseliti u niži rang bilo je poznato i znatno ranije, te su gostovanje Sasuola dočekali rasterećeno i pristalice nagradili uzbudljivim fudbalom ukrašenim sa po dva gola na obe strane.

Iako je Gabijadini u osmom minutu doneo prednost domaćinu Berardi je odgovorrio već u sledećem minutu i izjednačio rezultat, dok je već u 11. Mateus Enrike režirao potpuni preokret. Ipak, da Sampdorija ne spusti zavesu porazom pobrinuo se Martin Erlić koji je nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu ostavivši tako na strani dva boda.

Pre odlaska na letnju pauzu Sampdoriju očekuje gostovanje Napoliju na šampionskoj proslavi, a potom i razrešenje budućnosti odnosno pitanja izvora finansija.