Luka Ilić (Star Sport)

Majstorija Luke Ilića na startu Lige 2 (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.08.23. | 22:11

Srpski fudbaler izveo sjajan lob za vođstvo Troe, koja je do kraja meča ipak ispustila prednost od 2:0 protiv Dankirka

Prošlosezonska pozajmica u TSC poslužila je Luki Iliću da pokaže kako za oslobađanje talenta nikada nije kasno, a nakon što je ona istekla, te usledio povratak iz Srbije i Bačke Topole u francusku Trou, srpski ofanzivni vezista nagovestio je da bi mogao da bude moćno oružje Sitijeve filijale i u Ligi 2.

Samo 13. minuta u novoj sezoni drugog ranga francuskog fudbala bilo je dovoljno Luki Iliću da izvede potez utakmice. U punom trku je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde uspeo da izvede savršen lob i donese Troi prednost, prednost koju gosti nisu uspeli da sačuvaju iako su u međuvremenu poveli i sa 2:0.

Takmičarske 2021/22, Ilić je upisao svega 574 minuta za Trou i to u trećem rangu francuskog fudbala i na sedam nastupa je isporučio dva gola i asistenciju. A onda je u minuloj takmičarskoj godini na 29 mečeva za TSC imao po osam postignutih i nameštenih pogodaka. Miriše na još jednu plodonosnu sezonu 24-godišnjeg Nišlije.