Mitar Ergelaš opet liči na igrača s početka sezone: Novi Pazar lako dao tri komada, pa mu se vid zamutio

Vreme čitanja: 3min | uto. 05.12.23. | 14:54

Kombinovani sastav Siniše Dobrašinovića u kupu bolji od Inđije u gostima - 3:2

(Od dopsnika Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Novi Pazar je prvi četvrfinalista Kupa Srbije, posle zaslužene pobede u Inđiji nad istoimenim domaćinom od 3:2 (3:2).

Sigurno je da su fudbaleri u zelenim dresovima želeli da iskoriste sopstveni teren i ostvare najbolji klupski rezultat u takmičenju, ali je šef struke trenutno drugoplasiranog tima Mozzart Bet Prve lige Jovan Golić razmišljao i o finišu jeseni u borbi za bodove, pa je neke momke sa dosta superligaškog i internacionalnog iskustva izostavio iz prvih 11.

S druge strane, trener Pazaraca Siniša Dobrašinović vratio se u omiljenu 4-4-2 formaciju, istovremeno iskoristivši priliku da odmori Uroša Lazića, Abdulaja Sisea, Adema Ljajića i Sejdubu Sumu, koji nisu ni putovali u Srem. Od startera iz poslednje prvenstvene pobede nad Javorom (2:0) zadržao je jedino golmana Nikolu Mirkovića i štopera Omara Fajeda, dok je petoricu ostavio na klupi za rezerve. Očekivano, s obzirom da u nedelju sledi važno gostovanje IMT-u, u okviru 18. kola Mozzart Bet Superlige.

Pazarci su do sredine prvog poluvremena stigli do ubedljive prednosti od 3:0 i taman kad su mnogi bili spremni da samouvereno konstatuju kako je velika razlika u kvalitetu između prvog i drugog ranga u Srbiji, a jeste, desilo se defanzivno pomračenje u gostujućem taboru, koje su Inđijci kaznili sa dve lopte u mreži Nikole Mirkovića za rezultatski priključak. Verovatno su u tom momentu svi očekivali nastavak goleade, ali ona je izostala, iako je bilo nekih prilika na obe strane.

Dobrašinovića može da raduje činjenica da dvostruki strelac Mitar Ergelaš ponovo liči na igrača iz prve polovine jeseni. Ogroman doprinos trijumfu dao je strelac za rano vođstvo i asistent Ergelašu kod trećeg gola Nikola Bogdanovski, takođe i momak iz Južne Koreje Đinho Đo. Novajlija iz Fenerbahčea je pripremio pogodak Bogdanovskom, na čije je dodavanje nešto kasnije iznudio i penal, koji je Ergelaš pretvorio u vođstvo od 2:0.

Slabosti gostiju došle su do izražaja u intervalu između 28. i 29 minuta. Posle loše defanzivne reakcije većine plavo-belih kod kornera, Uroš Kojić je smanjio na 1:3, a onda je Dragan Radosavjević nekoliko desetina sekundi kasnije kaznio grešku u dodavanju Omara Fajeda. Ispostaviće se da je Radosavljević postavio konačnih 2:3.

Drugo poluvreme otovrio je šansom Kojić, čije je šut glavom odbranio Mirković. Osim toga, Inđija je u drugih 45 minuta zapretla jedino još preko Stefana Gajilovića. Dobre prilike na drugoj strani pripustili su Kurt Ejbrahams iz kontre na dodavanje Bogdanovskog, pa dva puta Bogdanovski i Marko Obradović, koji je uzdrmao prečku.

Novi Pazar je ponovo među osdam najboljih u Kupu Srbije, kao i u minule dve sezone. Istina, 2021/22 otišao je i korak dalje.