Toni Martines (©Reuters)

Porto za sedam minuta okrenuo novajliju i preživeo pakao na severu Portugalije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 14.08.23. | 22:01

Zmajevi uz dosta muke savladali Moreirense

Muče se favoriti na startu portugalskog prvenstva. Sporting je prvog dana nove sezone tek u osmom minutu nadoknade stigao do pobede, a morao je i Porto da se pomuči kako bi u prvom kolu upisao sva tri boda pošto je posle preokreta savladao Moreirense – 2:1 (0:0).

Nikada gostovanje na severu Portugalije za Zmajeve nije bilo lako, samo na dva od poslednjih uoči večerašnjeg dobio je Porto, a da to nije slučajnost potvrdilo se i večeras. Ipak, za ekipu Serža Konseisaa je posle bolnog poraza od Benfike u Superkupu Portugalije najbitnije da se uspravila i pobedom započela pohod na titulu.

Ipak, u većem delu meča nije delovalo da će tako biti. Jer iako je imala inicijativu, ekipa Porta nije uspevala da načne domaćina. Moreirense se odlično držao, ne dozvolivši rivalu da stvori previše prilika za gol, mada ni sam nije uspevao da ugrozi protivnički. Međutim, domaćin je bio taj koji je prvi zadao udarac. Igrao se 51. minut kada se Frimpong odlično snašao u šesnaestercu rivala posle centaršuta sa desnog boka i kofom hladne vode polio gostujuće fudbalere (gol pogledajte OVDE). Bio je to jedini udarac domaće ekipe u okvir gola.

Porto je s druge strane pritiskao, kružio oko šesnaesterca Moreirensea tražeći rupu u odbrani domaćina i konačno ju je pronašao sredinom drugog poluvremena. Fabio Kardozo je na majstorski način u 67. minutu spustio ubačenu loptu sa levog boka za Tonija Martinesa, a rezervista lukavim udarcem pored stative pogodio za izjednačenje (gol pogledajte OVDE). Sedam minuta kasnije Vendel je preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca režirao preokret (gol pogledajte OVDE),

Uprkos nadoknadi od devet minuta Moreirense nije uspeo da ugrozi Portovo vođstvo, a nije mu pomogla ni činjenica da su Zmajevi dobar deo zaustavnog vremena igrali sa igračem manje pošto je u 92. pocrveneo Vendel.