TSC vlada severom Srbije, Škuletićev povratnički prvenac

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.03.22. | 20:35

Generacije prolaze, timovi se menjaju, ali Vojvodina prosto ne zna sa sa TSC-om. Ni iz petog pokušaja tim iz Novog Sada nije uspeo da dođe do pobede protiv ekipe iz Bačke Topole ,koja je posle početne krize na početku prolećnog dela prvenstva, krenula ka mestu koje vodi u Evropu.

Tražio je dugo pobedničku formulu Žarko Lazetić , tražio je i Petar Škuletić nekadašnju golgetersku formu kada je terorisao golmane u Superligi Srbije u dresovima Radničkog i Partizana. Sve se to skupilo kada je bilo potrebno da u Novom Sadu TSC zabeleži minimalan trijumf (1:0) i stigne do pete pozicije.

Dobru kolektivnu partiju pružili su gosti. Imao je TSC i sreće, posebno u prvom poluvremenu, kada je lepu priliku Veljka Simića neutralisao Nenad Filipović. Ubrzo je Vukadinović pogodio prečku.

Presudio je detalj iz 74. minuta. Tada je Ifet Đakovac odigrao savršenu loptu za Petra Škuletića, a iskusni napadač je reagovao kako treba i plasiranim udarcem pogodio mrežu Emila Rockova.

Bio je to povratnički debi Petra Škuletića, i prvi gol u dresu TSC-a.