Povređeni Hodemakers (©YouTube/printscreen)

Vreme čitanja: 1min | ned. 06.02.22. | 13:51

Bizarna scena u holandskom prvenstvu

Arbitar Edvin van de Graf u 29. minutu duela Utrehta i Kambura nehotice je učinio ogromnu uslugu domaćem timu.

Gestikulirajući da lopta pripada domaćim fudbalerima pružio je ruku i zakačio po oku defanzivnog vezistu Kambura, Mesa Hodemakersa. Morao je gostujući fudbaler van terena da mu se ukaže lekarska pomoć, pokušao je da nastavi meč, ali je pre poluvremena ipak zamenjen.

Do trenutka kada ga je sudija povredio, Kambur je vodio 2:0, ali je na kraju poražen. Utreht je golovima u 33. i 38. minutu izjednačio, a potom u 64. stigao do pobede.

"Bio je to prelomni trenutak za nas. Izgubili smo najboljeg igrača, mislim da je ovo prvi put u istoriji da je sudija povredio igrača", komentarisao je trener Kambura, Paskal Boselos, posle meča timovima koji se bore za mesto u kvalifikacijama za Ligu konferencije naredne sezone.