Marin Ljubičić u duelu (©HNK Hajduk)

Više od deset hiljada ljudi došlo da gleda Hajdukove juniore, Atletiko se provukao sa penala

Vreme čitanja: 2min | sre. 09.02.22. | 20:18

Klub iz Madrida prošao u osminu finala Lige šampiona za mlade – 3:2

Živi ovih dana Split u stanju prave fudbalske euforije. Dolazak Nikole Kalinića pojačao je nadu navijača da Hajduk posle 15 godina može do trofeja i titule šampiona Hrvatske. Verovali su u Dalmaciji da će ih novi talas samopouzdanja zapljusnuti posle današnjeg okršaja Hajdukovih juniora sa Atletiko Madridom u plej-ofu Lige šampiona za mlade. Više od 10 hiljada ljudi došlo je na Poljud da gleda decu Hajduka, ali su na kraju doživeli veliko razočaranje.

Velikan iz Madrida se provukao u osminu finala, pošto je posle 90 minuta fudbala bez golova sačuvao živce i posle penal ruleta slavio sa 3:2. Istina, tim legendarnog španskog napadača Fernanda Toresa bio je mnogo bolji rival tokom regularnog dela. Hajduk se odlučio za opstrukciju igre i miran tempo, i mogao je da profitira i napravi epski uspeh.

Međutim, u četvrtoj seriji Capan je pogodio stativu, da bi poslednji šut Pukstasa promašio metu. Pomenuti detalji uz promašaj Marina Ljubičića bili su dovoljni Atletiku da slavi u vreloj atmosferi Poljuda. Bez obzira što je golman Splićana Silić odbranio penal Koralu.

Hajduk u prvom poluvremenu praktično nije zapretio. Na drugoj strani odlične prilike propustili su gosti preko Korala i El Jabarija. Hajduk je čekao prekid, i čak uspeo da pogodi mrežu. Međutim, ispostavilo se da je Pukstas napravio faul nad gostujućim golmanom.

Atletiko, odnosno El Jabari, promašio je još jedan zicer u 63. minutu. Teško je disala odbrana Hajduka, ali je na kraju uspela da održi nulu. Međutim, i to je bilo malo za veliki uspeh.

LIGA ŠAMPIONA, BARAŽ:

Midtjiland - Klub Briž 3:2 (1:2)

Genk - Čelsi 5:1 (1:0)

Hajduk - Atletiko Madrid 3:2 penalima (0:0)

Deportivo La Korunja - Dinamo Kijev u toku

Juče

Empoli – Borusija Dortmund 3:5

AZ Alkmar – Viljareal 3:3 (penalima 4:3)

Žilina – Inter 3:1

Rendžers – Sevilja 0:1

Direktan plasman u polufinale obezbedili su: Pari Sen Žermen, Liverpul, Sporting, Real Madrid, Benfika, Mančester junajted, Red Bul Salcburg, Juventus.

Hajduk SplitLiga šampiona za mladeLiga šampiona za omladinceAtletiko MadridFernando Tores