""
""

Zlato u superveleslalomu za Erika Geja

Vreme čitanja: 1min | sre. 08.02.17. | 15:21

Srpski smučar, Marko Stevović zauzeo je u Sen Moricu 45. mesto, dok Marko Vučićević nije uspeo da završi trku

Zlato sa Svetskog prvenstva u Sen Moricu u disciplini superveleslalom pripalo je kanadskom skijašu Erik Geju. Ovo je njegova druga zlatna medalja na šampionatima sveta u karijeri do koje je došao u vremenu od minut, 25 sekundi i 38 stotih delova sekunde.

Glavni favorit za osvajanje zlata bio je Norvežanin, Kejtil Jansrud. On je ovoga puta ipak bio sporiji za 45 stotinki u odnosu na Kanađanina, pa je zauzeo drugo mesto. Treća pozicija, odnosno bronza otišla je u ruke Manuela Ozborna koji takođe nosi kanadski pasoš.

Naš skijaš, Marko Stevović osvojio je tek 45. mesto sa zaostatkom od 7,55 sekundi u odnosu na pobednika. Marko Vukićević nije prošao kroz cilj, tako da je ostao bez plasmana.

Četvrti u Sen Moricu danas je bio Aleksander Amodt, a peto mesto je pripalo Vinsentu Krihmajru iz Austrije.

(Foto: Action Images)