"Ana Ivanović"

Ana stopirana u polufinalu Sankt Peterburga

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.02.16. | 13:30

Italijanka Roberta Vinči kaznila greške Srpkinje i eliminsala je trijumfom od 7:5, 6:4

Ana Ivanović

Ana Ivanović poražena je od Roberte Vinči sa 7:5, 6:4 u polufinalu WTA turnira u Sankt Peterburgu.

Srpska teniserka vodila je sa 3:0 u prvom setu, ali nije uspela da sačuva tu prednost. Na 5:5 kod rezultata 40:15 dozvolila je rivalki brejk, pa je na kraju izgubila prvu deonicu.

Kako je meč odmicao, Ana je sve više grešila, dozvolila je Italijanki brejk i u sedmom gemu drugog seta, dok u poslednjem gemu nije iskoristila brejk šansu da se vrati u meč, pa je zabeležila novi poraz, čak 11. u poslednjih 13 okršaja sa teniserkama iz top 20 WTA liste.

Kada je reč o statistici sa ovog meča, Ivanovićeva je zabeležila 27 vinera, ali je imala i 29 neiznuđenih grešaka, dok je Vinči na drugoj strani imala 18 direktnih poena i 12 grešaka.

U drugom polufinalu kasnije tokom dana sastaju se Belinda Benčič i Darja Kasatkina.