Barsa nije osvetila Pešića, Slukas i Melih istopili 13 poena i overili preokret (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.03.19. | 21:05

Veliki poduhvat tima Željka Obradovića

Kada se derbi bivših šampiona Evrope otvori izbacivanjem legendarnog Svetislava Pešića sa terena posle nepunog minuta igre u Istanbulu – i to na kakav način –, onda ne možete da očekujete ništa manje od spektakla uz pravu dramu na kraju!

Bili su košarkaši Barselone nadomak toga da osvete svog šefa i uzmu meru najboljem timu ligaškog dela Evrolige, ali je Fenerbahče na kraju odneo veliku pobedu i uvećao zaostatak u odnosu na CSKA i Real, čime je verovatno i overio prvo mesto na tabeli – 88:82 (16:23, 21:15, 15:23, 36:21).

Katastrofalno je Fenerbahče otvorio utakmicu, a pogotovo je loše izgledao u trećem kvartalu, kada je Barsa uz velike napore i veliku rolu prvenstveno Viktora Klavera, onda i Krisa Singltona i Jake Blažiča, otišla na tada maksimalnih 13 poena viška uz seriju 12:0 (50:37). Na momenat se učinilo da će Fenerbahče platiti danak velikom opuštanju, ali je domaćin uspeo da popravi štetu i nadoknadi ozbiljan minus, uprkos tome što su gosti početkom četvrte deonice imali i deset poena viška.

Fenerovu mašinu zapalio je Kostas Slukas serijom dalekometnih hitaca, gorivo je dodao Melih Mahmutoglu, koji je na 22 sekunde pre kraja pogodio najvažniji hitac na utakmici i Fenerbahče odveo na velikih i nedostižnih šest poena – 84:78.

Uspela je Barselona nakratko da zapreti posle faula Marka Gudurića nad Singltonom u šutu za tri poena, pošto je odlični krilni centar bio bez greške sa penala, ali je iste krvne slike bio i Điđi Datome, pa je na 14 sekundi do kraja Fener otišao na 86:81. Do kraja utakmice Ante Tomić se propisno ispromašivao, čime je protivniku samo olakšao posao. Fenerbahče je baražnom paljbom nadoknadio sve propuštene šanse iz prve i treće deonice i ubacio čak 36 poena! Više nego u ta dva perioda zajedno...

Zanimljivo, Fenerbahče je na ovoj utakmici ispalio čak 38 hitaca sa distance, a čak 17 je našlo put do obruča i kroz mrežicu. Predvodnik udarničkog talasa bio je Slukas sa 22 poena i 11 asistencija, uz savršenih pet trojki! Bobi Dikson je dopisao 19 poena i četiri pogotka izvan linije 6,75 metara, Nikolo Meli je imao 13, a Điđi Datome 11 poena. Nikola Kalinić je skupio po četiri poena i skoka, uz dve asistencije za 28 minuta, dok je Marko Gudurić za sličnu minutažu imao pet poena i po tri uhvaćene i podeljene lopte. Na drugoj strani Blažič je ubacio 15, a Tomić i Singlton po 12 poena.