""
""

EL: Šampion do brejka, Makabi posle trilera slavio, Kaha razbila Ulker!

Vreme čitanja: 3min | čet. 14.03.13. | 22:50

Olimpijakos slavio u gostima protiv Sijene za koji Aleksandar Rašić nije odigrao ni minut, dok je španski klub rasturio Turke, za koje je Uroš Tripković imao ulogu posmatrača na klupi

Košarkaši Olimpijakosa stigli su do brejka u Sijeni, pošto su uspeli da savladaju domaći Montepaski u veoma neizvesnoj završnici sa 68:67. Šampion Evrope je tako stigao do veoma bitnog trijumfa u borbi za nokaut fazu, a dobra kolektivna igra tokom svih 40 minuta dovela je do velikog uspeha.

Posle prvih 20 minuta viđeno je potpuno izjednačena igra oba tima, a interesantno je da su Metju Džening (11) i Kristjan Kangur (10) bili igrači sa dvocifrenim učinkom u redovima Sijene, dok je ostatak ekipe ubacio ukupno 16 poena! Na drugoj strani Hajns, Antić i Šermadini su ubacili po 6, dok je Papanikolau dodao 5.

Početkom  treće četvrtine domaćin je uspeo rezultatski blago da se odlepi, međutim, aktuelni šampion se već u poslednjoj deonici vratio u igru, preokrenuo rezultat, koji je do kraja susreta uspeo da sačuva, a u poslednjim sekundama susreta bivši košarkaš Partizana Ejsi Lou promašio je šut kojim bi i definitivno rešio pitanje pobednika, i tako domaćinu ostavio priliku da izvuče trijumf. Međutim, trapava i veoma loša brza organizacija napada dovela je do toga da je vreme isteklo, a igrači Sijene su još “gradili“ napad za pobedu...

Sve u svemu, šampion je nastavio put ka odbrani trofeja. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Papanikolau (7sk) i Slukas (5sk) sa po 11 poena, dok su Spanulis (5as) i Hajns (11sk) ubacili po 10. S druge strane, Džening i Kangur su ubacili po 14 poena, a Moš 11. Srpski reprezentativac Aleksandar Rašić nije odigrao ni minut.

Makabi je na svom parketu uspeo da savlada borbeni Himki i održao kakvu-takvu nadu da se na kraju nađe u nokaut fazi – 80:79.

Tokom prvog poluvremena blagu prednost su imali gosti, koji su i delovali kao za nijansu konkretnija ekipa u ovom duelu, i na veliki odmor otišli sa četiri poena prednosti – 40:36. Goste je predvodio raspoloženi Zoran Planinić, koji je bio gotovo nepogrešiv iz igre i imao 13 poena i 6 asistencija, dok su Pol Dejvis (6 sk) i Džejms Ogustin dodali po 6. S druge strane Riki Hikman je ubacio 12, dok je Devin Smit postigao 10 poena.

Tokom treće deonice domaćin se malo probudio i uspeo da preokrene rezultat, koji je uspeo da sačuva do kraja, uz malo mučenje. Meč je ušao u neizvesnu završnicu posle dve trojke gostiju, tačnije Riversa i Dejvisa, međutim, Hikman je uspeo da postigne bacanje koje je donelo minimalan trijumf.

Kod domaćih Hikman je ubacio čak 30 poena (4/7 za tri, Smit je dodao 16, uz 7 skokova, dok je kod gostiju Fridzon ubacio 16, Dejvis 13 (9sk), a Rivers 11.

U pretposlednjem meču F grupe Kaha Laboral je kao domaćin razbila Fenerbahče Ulker sa 87:67. Najefikasniji u domaćem timu bio je Plajs sa 14 poena i 6 skokova, dok su Kouzer, Lampi i Noćioni sa po 12 poena, a na drugoj strani Bo Mekejleb je postigao 16 poena, Sato 15, a Batist 12. Srpski reprezentativac Uroš Tripković nije ulazio u igru.

Olimpijakos preuzima treće mesto od Himkija, koji pada na petu poziciju i deli je sa Kahom Laboral, Makabi je četvrti, Montepaski ostaje drugi, dok je Fener pretposlednji.