Everton i Milan se raspadaju! Ludogorec opet deli packe, Matić namestio bod Kopenhagenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 19.10.17. | 23:19

Hofenhajm se vratio u trku za drugi krug

Radost fudbalera Ludogoreca

Užasnu sezonu u Premijer ligi Everton je zaokružio još jednim očajnim rezultatom u Ligi Evrope i porazom od Liona na svom Gudison Parku - 1:2 (0:1). Francuska ekipa proslavila je u Liverpulu važan trijumf, a pogodak odluke u napetom meču postigao je Bertrand Traore desetak minuta pre kraja.

Ova pobeda je omogućila Lionu da uhvati priključak u grupi E za prvoplasiranom Atalantom koja nije imala problem na svom terenu protiv Apolona (3:1).

Ludogorec je napravio veliku uslugu Hofenhajmu, čiji san o plasmanu u drugu fazu ponovo živi posle pobede nad Bašakšehirom od 3:1. Sva četiri gola pala su u nastavku utakmice, a jedinom bundesligašu koji je odbranio čast nemačkog fudbala večeras prijale su i vesti iz Portugalije gde je Ludogorec dobio Bragu sa 2:0.

Ponovo je Rumun Moci načeo rivala, koji je pravio isuviše grešaka u odbrani, pa je bugarski šampion preuzeo lidersko mesto u grupi upravo od očajne Brage. Lazar Rosić nije igrao za domaćine zbog povrede.

Užasni Milan se ponovo obrukao i to na svom San Siru gde nije uspeo da pobedi AEK - 0:0. Uzalud su izabranici Vinćenca Montele stvorili gomilu prilika i imali desetine jalovih napada, blistao je golman Janis Anestis koji je doveo do ludila napadače Rosonera. U istoj grupi i Rijeka je upisala prvi trijumf i to protiv Austrije u Beču - 1:3.

Viljareal i Slavija iz Praga su se ispucali u prvom poluvremenu kada su postigli četiri gola, ali je na kraju češki tim odneo bod sa Madrigala, bilo je 2:2. Tako su ova dva tima ostali na čelu sa po pet bodova, a prati ih Astana sa četiri, pa nas čeka zanimljiv rasplet u ovoj grupi u nastavku.

Na kraju i u F grupi Kopenhagen je osvojio bod u Češkoj protiv Zlina (1:1), a za njega se pobrinuo Uroš Matić koji je asistirao strelcu Ankersenu. Inače, ovaj meč je zbog magle bio privremeno prekinut, ali je na kraju priveden kraju.