Đilardino usmerio Bolonju u sigurne vode (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.01.13. | 20:45

Četa Stefana Pijolija deklasirala Kjevo sa 4:0

Alberto Đilardino slavi gol

Posle skoro meseca dana u kojima nije osetila ukus pobede Bolonja se konačno raduje. Tim sa stadiona Renato Dal’Ara je zablistao u 20. kolu Serije A i Kjevo ispratio u Veronu sa četiri komada u mreži – 4:0 (2:0).

Pitanje pobednika se nije ni postavljalo obzirom da je Panajotis Kone već u 13. minutu najavio krajnji rezultat, da bi potom na scenu stupio Alberto Đilardino.

Iskusni veteran je prvo majstorskim lobom u finišu prvog poluvremena duplirao vođstvo domaćih, da bi u 59. minutu bio najspretniji u gužvi u kaznenom prostoru Kjeva i svojim osmim prvenstvenim golom i definitivno otklonio svaku sumnju u trijumf Bolonje.

Koji je u samom finišu potvrdio i Manolo Gabijadini. Uz dosta sreće pored čuvara i naizgled traljav, ali i precizan šut koji je završio iza leđa Stefana Sorentina.