""
""

Kiks Marka Petkovića: Slom Spartaka za četiri minuta, malo je 2:0 i igrač više (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.09.17. | 14:09

Iznenađenje u Sankt Peterburgu

Još jedan razočaravajući rezultat za moskovski Spartak. Čak četvrti u poslednjih pet kola ruskog prvenstva. Ovoga puta u Sankt Peterburgu, gde aktuelnom šampionu nije bilo dovoljno ni što je imao dva gola prednosti i igrača više da savlada Tosno - 2:2.

Domaćin, koji će se po svemu sudeći boriti za opstanak, izvukao se u završna četiri minuta. Između ostalog i zbog greške srpskog defanzivca Marka Petkovića. Doskorašnji desni bek Crvene zvezde je 86. minutu u pokušaju da „očisti“ loptu njome pogodio Zabolotnija, posle čega se dokotrljala do Markova, a ovaj pogodio za 1:2.

A u poslednjem minutu još jendu lošu reakciju odbrane favorita kaznio je pomenuti Zabolotnji i tako ostavio Spartak bez pobede koja se činila izvesnom posle dve asistencije Pedra Roče i golova Žikije i Pašalića za 2:0, odnosno isključenja Šakova u 29. minutu.

Teški dani za italijanskog trenera Masima Kareru

Marko Poletanović je igrao za Tosno do 84. minuta, u 61. šansu je dobio Nikola Trujić, a ceo meč odigrao je još jedan Srbin, Rade Dugalić.