""
""

OAKA progutala Željkov Fener u čarobnoj večeri Nika Kalatesa

Vreme čitanja: 2min | pet. 16.12.16. | 22:33

Plejmejker domaćeg tima imao 16 poena, osam skokova, 11 asistencija i pet ukradenih lopti u pobedničkom sastavu - 81:70

Na mestu gde kojem je doneo pet tiula prvaka Evrope i isto toliko šampionskih titula, večeras je zaustavljen. Željo Obradović i njegov Fenerbahče poraženi u OAKA areni od domaćeg Panatinaikosa, koji je ostvario sedmu pobedu u Evroligi i ponovo se ozbiljno umešao u borbu za visok plasman - 81:70 (23:14, 18:23, 20:15, 20:18).

Domaćin je od starta meča dobro znao šta želi, sve što je zamislio Ćavi Paskval njegovi igrači su sproveli na parket, pa je već na kraju prve četvrtine bilo plus devet za Panatinaikos (23:14), a sredinom druge deonice išlo se do maksimalne razlike od 15 poena (33:18).

Jedino šti je Fenerbahče uspeo da uradi na ovoj utakmici, bilo je da se u poslednja dva minuta donekle vrati u igru. Iako osim Džejmsa Nanalija nisu imali raspoloženog igrača na terenu, gosti su dva minuta pre kraja uspeli da stignu do dostižnog minusa od sedam poena (75:68), ali je svaku dilemu šutom van linije 6,75 razrešio Džejms Feldin.

Najefikasniji u raspoloženom domaćem timu bio je Nik Kalates sa 16 postignutih poena, osam skokova, 11 asistencija i pet ukradenih lopti. Nikols je postigao dva manje, a dvocifreni su bili Kej Si Rives (10) i Feldin (10). Fenerbahče sada ima skor od osam poeda i četiri poraza, dok PAO ima jednu pobedu manje i poraz više od večerašnjeg rivala.