"Momenat kada je Oskar Kardozo postigao majstorski pogodak"

Oskare, pa ti si tata! Dva vrhunska pogotka Trabzona za nastavak pohoda ka Ligi Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.03.15. | 17:11

Napadač kluba sa severa briljantnim potezom doveo svoj tim u vođstvo...

Momenat kada je Oskar Kardozo postigao majstorski pogodak

Kiks od Gacijantepa bio je samo loš dan za igrače Trabzona, koji nastavlja svoj pohod ka Ligi Evrope! Fudbaleri Ersuna Janala brzo su se oporavili od nedavnog poraza i nastavili pohod ka zacrtanom cilju, pošto su na svom terenu rutinski savladali Ahisar rezultatom 2:0. Time je klub sa obale Crnog mora poteru sa Basaksehirom ostala više nego interesantna, s obzirom da oba tima imaju isti broj bodova, a sezona se neumoljivo bliži kraju.

Od samog starta utakmice viđen je totalno agresivni, ofanzivni fudbal, koji je u prvih 25 minuta doneo nekoliko dobrih prilika, ali ne i proboj fronta. Međutim, već u 26. minutu viđen je i prvi pogodak - Oskar Kardozo po ko zna koji put pokazao je klasu, pošto je perfektnim udarcem petom doveo svoj tim u vođstvo.

Pre toga veliki posao odradio je Mehmet Ekiči, koji je iz izgre izbacio dvojicu igrača, uputio prelep centaršut, a onda Kardozo majstorskim potezom matirao nemoćnog golmana Tunčela. Klasa!

No, gosti nisu odustali od ideje da rivali zagorča život. Na startu drugog dela Rikardo Vaz Te zamenio je Didijea Zokoru, pa su gosti zaigrali još ofanzivnije. Međutim, adekvatnog odgovora nije bilo. Napadi su prolazili, šans ena obe strane ređale su se kao na traci, ali mreže su mirovale sve do 67. minuta, kada je domaćin overio pobedu.

Deniz Jilmaz je trijumf Trabzona krunisao još jednim vrhunskim pogotkom, a asistent je ovog puta bio Fatih Atik. Uprkos svim naporima Ahisara, rezultat se do kraja utakmice nije menjao...