Radičevićev dabl-dabl protiv Budućnosti i umalo da se +25 pretvori u pepeo

Vreme čitanja: 2min | pet. 14.12.18. | 23:02

Gran Kanarija se igrala s velikom razlikom, ali je na kraju slavila

Košarkaši Gran Kanarije ostvarili su trijumf protiv Budućnosti rezultatom 95:85 i tako stigli do pete recke u debitantskoj sezoni u Evroligi.

Granka je bila prilično sigurna u većem delu utakmice i imala ogromnu prednost, ali su igrači Budućnosti kasno upalili motore, što je na kraju bilo dovoljno samo za častan poraz na Kanarskim ostrvima. Puleni Viktora Garsije su nekoliko puta imali čak i 25 poena viška, Budućnost je na poluvreme otišla s 56 primljenih i tek 34 postignutih koševa, dok je domaćin na poslednji mali odmor otišao kod rezultata 82:57, kada je izgledalo da će pobeda biti upisana s pola gasa. Ali, nije bilo tako...

Košarkaši Budućnosti probudili su se u poslednjoj četvrtini i umalo napravili dar-mar. Petar Popović i Danilo Nikolić bili su predvodnici talasa koji je udarničkom silom gotovo potpuno istopio veliki zaostatak serijom trojki i sigurnih pogodaka iz igre. Međutim, ispod šest poena minusa gosti iz Podgorice nisu mogli...

Maestralnu rolu u pobedi Gran Kanarije imao je Nikola Radičević. Nekadašnji plejmejker Crvene zvezde odigrao je daleko najbolju utakmicu u Evroligi i oborio praktično sve lične rekorde. Postigao je 12 poena, podelio 11 asistencija, imao još četiri skoka, od čega tri defanzivna i jedan ofanzivni, te jednu ukradenu loptu i indeks korisnosti 27. I u svim pomenutim kategorijama postavio je lični rekord.

Najefikasniji igrač u pobedničkom sastavu bio je Markus Erikson sa 15 poena, dok je Ondrej Balvin upisao 13 poena i sedam uhvaćenih lopti. Kod gostiju Edvin Džekson je imao 15 poena, dok je Nemanja Gordić upisao 10 poena i šest asistencija. Isti broj poena imao je Popović, dok je Alen Omić ubacio 12 poena.