""

Real uzvratio udarac, Darušafaka na kolenima

Vreme čitanja: 1min | sre. 26.04.17. | 22:08

Kraljevski klub poveo sa 2:1 u četvrtfinalu Evrolige

Malo je nedostajalo Real napravi od gotovog veresiju u ovom duelu. Kraljevski klub je odlično počeo utakmicu u već u prvoj četvrtini došao do 10 poena prednosti (25:15).

Silno su bili motivisani igrači Pabla Lasa da se revanširaju za onaj prošlonedeljni poraz u Madridu. Džejsi Kerol i Gustavo Ajon su pravili neverovatne probleme domaćoj ekipi.

Sve je išlo kao podmazano za kraljevski klub, koji je u prvom poluvremenu imao i 13 poena prednosti (46:33).

Probudili su se Entoni Rendolf i Saša Dončić u trećoj deonici, radili su šta su hteli, pa nije ni čudo što su gosti u 28. minutu imali ogromnih plus 19 na semaforu (68:49).

I kada je sve delovao gotovo i izgubljeno, Darušafaka je pokazala kvalitete i vratila se u život. Bred Vonamejker, Skoti Vilbekin i Ante Žižić su četiri i po minuta pre kraja približili turski klub na tri poena zaostatka (77:74).

Ipak, posle toga Real se ponovo uozbiljio i zategao odbranu, a u napadu su smireni Dončić, Ljulj i Ajon, pa je kraljevski klub odbranio pobedu i vratio brejk.

Džejsi Kerol je sa 21 poenom bio najefikasniji kod Reala, Dončić je ubacio 13, a Ajon 18 poena. Žižić je sa 20 poena bio najbolji strelac Darušafake.