""
""

Trabzon hoće u Evropu, ceh platio Erdžijes (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 30.01.15. | 20:53

"Oluja" sa Crnog mora nije baš opravdala nadimak, ali je vođstvo sa poluvremena bilo dovoljno da se obezbedi i trijumf od 2:1 na kraju

Neće Trabzon lako da odustane od mesta koje vodi u Evropu sledeće sezone. Tim iz crnomorske luke pobedio je na svom stadionu ekipu Erdžijes sa 2:1 u meču 18. kola turske Superlige i došao do petog mesta na tabeli.

Trabzon je tako, bar na neki način, uspeo da se revanšira ekipi iz Kajzerija za meč iz prvog dela sezone kada je bilo 1:1 u Anadoliji.

Ekipa Trabzona povela je u 22. minutu sjajnim pogotkom Memeta Ekičija iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Trabzon je duplirao vođstvo u poslednjih trenucima prvog dela utakmice, pošto je Oskar Kardozo na najbolji način iskoristio asistenciju Žozea Bosingve.

Kada se očekivalo da domaćim mirno i rutinski odrade drugo poluvreme, Erdžijes je uneo neizvesnost u meč i nemir među navijače Trabzona.

Igrao se 56. minut, kada je Anil Karaer preciznim udarcem glavom zatresao mrežu. To je, međutim, bilo sve što su gosti uspeli da urade do kraja utakmice.