Aston Vila samlela Ajaks i ostala prvi favorit za trofej Lige konferencije

Vreme čitanja: 2min | čet. 14.03.24. | 22:04

Briž nadoknadio 1:2 protiv Moldea, dalje ide i Lil

Aston Vila čeka na trofej skoro 30 godina, a taj san u posebnom obliku živi ove sezone. Ajaks je arhiviran lako (4:0), po imenu to je bio najveći klub u osmini finala Lige konferencije. Nakon što su njega eliminisali, momci iz Birmingema za konkurente u samom finišu takmičenja nemaju ni veće ni jače od sebe, tako da je situacija jasna - od večeras oni su najveći favoriti za trofej.

Klub iz Amsterdama nalazi se u prelaznom periodu, ekipa je značajno podmlađena i onih 0:0 iz prve utakmice bio je maksimum četvorostrukog šampiona Evrope. Na Vila parku četa Unaija Emerija dominirala je od početka do kraja, postizala golove na vreme i na kraju slavila veoma ubedljivo.

Goste je načeo Oli Votkins u 25. minutu, onda smo imali zatišje, da bi se Ajaks raspao u petnaestak minuta sredinom drugog poluvremena. Lion Bejli pogodio je za 2:0, Džon Djuran ispalio projektil za 3:0, a između ta dva pogotka 'pocrveneo' mladi Norvežanin Sivert Mansverk, što je takođe na neki način oslikalo nemoć Kopljanika u duelu sa moćnim premijerligašem.

Konačan rezultat postavio je Musa Dijabi devet minuta pre kraja...

Nakon dve utakmice beu postignutog gola u Premijeršipu i posebno onog teškog poraza kod kuće od Totenhema (0:4), ovaj trijumf dolazi kao melem na ranu tima iz Birmingema. Vila će sasvim izvesno podići samopouzdanje i spremnije dočekati dalju borbu za Ligu šampiona, ali za prvi trofej još od 1996, kada je osvojen Liga kup.

Ako govorimo o evrokupovima, ovo je prvo pojavljivanje Aston Vile među osam najboljih nakon sezone 1997/98, kada ih je u četvrtfinalu UEFA kupa izbacio Atletiko Madrid.

Lil je imao velikih 3:0 iz prve utakmice u Austriji protiv Šturma, tako da je odigrao s pola gasa u revanšu i ostao neporažen - 1:1. Klub Briž ostaje adut Belgije u ovom takmičenju, pošto je nadoknadio 1:2 protiv Moldea pred svojim navijačima - 3:0.