undefined

Cvajta: Dompe podigao HSV, gol i dve asistencija za slavlje u derbiju

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.22. | 15:53

Odlučio pogodak Lacija Beneša...

Hamburger je prekinuo neprijatan niz rezultata i pobedem u derbiju protiv Paderborna (3:2) vratio se na pravi kolosek. Nekadašnji šampion Evrope uzeo je samo bod na poslednja tri susreta, usled čega mu je Darmštat preoteo prvu poziciju. Tako su momci Tima Valtera pod velikim pritiskom otputovali na teško gostovanje, ali uspeli su da zbiju redove i pokažu da nisu slučajno prvi favorit za ulazak u Bundesligu.

Apsolutni junak trijumfa gostiju je novajlija Žan Luk Dompe, koji do danas nije postigao nijedan gol. A onda eksplozija. Osim što se po prvi put upisao u strelce u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena (za potpuni preokret u tom momenut, sa 0:1 na 2:1), iskusni Francuz je još dva puta asistirao. Drugi put u 69. minutu, kada je poslužio Lasla Beneša za pobedonosni pogodak.

U strelce se upisao i prvi napadač HSV-a Roberta Nesta Glacel, dok je oba puta za domaći sastav pogađao Robert Lajperc.

Do važna tri boda došao je Hanover, čime se uključio u borbu za viši rang. Henrik Vejdant presudio je Karlsrueu u prvim minutima drugog poluvremena.

A u meču u Sandhauzenu Braunšvajg je dva puta vodio, da bi domaćin uspeo da izbegne poraz pogotkom Kinsombija deset minuta pre kraja...