©AFP
©AFP

Dva meseca agonije pa pobede na oba fronta: Defensa i Hustisija od 0:2 do prvog slavlja u prvenstvu

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.07.22. | 02:17

Klub iz Buenos Ajresa u drugom poluvremenu iskoristio igrača više na najbolji način (3:2)

Posle dva meseca bez pobede, Defensa i Hustisija je nakon trijumfa nad Argentinos Juniorsem u kupu (1:0) upisala i drugo uzastopno slavlje savladavši Aldosivi posle preokreta (3:2).

Duel rivala u rezultatskoj krizi predstavljao je iz ugla oba tima susret koji bi mogao da predstavlja prekretnicu, međutim uprkos odličnom startu gostiju, nakon crvenog kartona Bolsena u 40. minutu igra Aldosvija se potpuno urušila te je ceo plen ostao na domaćem terenu.

Uspeo je fenjeraš na idealan način da otvori u takmicu. Motivisani pobedom u prethodnom kolu furiozno su gostujući igrači ušli u susret te je već u 11. minutu Martiznez režirao vođstvo. U brzoj kontri Aldosvija Meli je poslao odličnu loptu u prostor, koju je centarfor umeo da iskoristi i da postigne ovosezonski prvenac.

Samo sedam minuta kasnije Kociubinski je udvostručio prednost svog tima sjajnim udarcem sa više od 20 metara. Novajlija iz Estudijantesa dobio je loptu na levom krilu i neodbranjivo pogodio malu mrežu ukkrasivši tako debi prvencem.

Ipak, slalvje gostiju pokvario je crveni karton Bolsena zbog nesmotrenog starta nad Tripičiom, a fudbaler koji je iznudio isključenje u nastavku je sa dve asistencije i pogotkom izrastao u junaka preokreta Defense i Hustisije.

Prvo je argentinski defanzivac dugom loptom sa desnog krila na daljoj stativi našao Albertenga koji je glavom smanjio zaostatak, a potom je povratnom loptom na tacni poslužio Galvana koji je doneo izjednačenje.

Konačno, potpuni preokret i pobedu Tripičio je potpisao golom u 73. minutu kada je iz prve zahvatio centaršut sa levog krila i postavio konačnih 3:2.

RGENTINA 1 – 7. KOLO

Rosario Sentral - Sarmijento 1:0 (0:0)