Vanja Milinković Savić (©Reuters)

Inter uspešan na generalnoj probi, Vanja morao bolje kod Brozovićevog gola (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.06.23. | 20:35

Nerazuri u izmešanom sastavu savladali Torino,

Položio je Mančester Siti generalnu probu pred finale Lige šampiona, ali ju je položio i drugi finalista Inter. Milanski tim je u poslednjem, 38. Kolu Serije A, ali i poslednjem meču do okršaja u istanbulu, na gostovanju savladao Torino – 1:0 (1:0).

Neće Interu pobeda doneti mnogo, sem što će mu podići samopouzdanje pred meč sezone koji ga čeka za nedelju dana. Preskočio je Lacio na drugoj poziciji, ali kako su već obezbedili Ligu šampiona, neće Nerazurima teško pasti ni ako ih rimski klub kroz dva sata (igra od 21.00 protiv Empolija) vrati na treću poziciju i sačuva status vicešampiona Italije.

Činjenicu da nije imao rezultatski imperativ Simone Inzagi je iskoristio da promeša sastav u poslednjem kolu i eventualno razreši sebi dileme pred finale Lige šampiona ako ih je i imao. Dao je priliku od starta Robinu Gosensu, Stefanu De Fraju, Robertu Galjardiniju, Romeluu Lukakuu, fudbaleri što u toku sezone nisu imali bitniju ulogu u rezultatima milanskog tima... Nije to, međutim, uticalo na konačan ishod utakmice, pošto su Nerazuri golom Marcela Brozovića stigli do pobede, 11. u poslednjih 12 mečeva u svim takmičenjima.

BROZOVIĆEV GOL POGLEDAJTE OVDE

Namestio se hrvatski vezista u 37. minutu na šut sa dvadesetak metara, ostavili su mu domaći fudbaleri prostora, što je on iskoristio i uspeo da pronađe put do mreže Granate. Nije to bio previše jak šut, pa ni preterano precizan i zato se čini da je Vanja Milinković Savić morao da mu zaustavi šut, posebno što je loptu imao na ruci. Ipak, baš kao i protiv Atalante u nekoliko situacija pre nešto više od mesec dana, bio je nesiguran, pa ni na sedmoj uzastopnoj utakmici pred svojim navijačima nije uspeo da sačuva mrežu.

Nastavak je doneo mnogo bolju igru ekipe Ivana Jurića, znatno direktnije zaigrali su domaći fudbaleri, rešeni da zavesu na sezonu spsute makar remijem. I imali su nekoliko prilika da to učine, a daleko najbolju propustio je Antonio Sanabrija sredinom drugog poluvremena. Kasnio je Frančesko Ačerbi da ga "zatvori", ostao je napadač Torina sam na petercu protivnika u 71. minutu i šutirao iz prve, ali je 40-godišnji rezervista Aleks Kordaz (ušao u igru šest minuta ranije umesto Samira Handanoviča) sjajnom reakcijom sačuvao vođstvo Nerazura.