Dejan Joveljić (©AFP)

Joveljiću dovoljno tri minuta za 11. gol u sezoni: Galaksi na Nešvil u prvoj rundi plej-ofa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 10.10.22. | 03:57

Završen je ligaški deo MLS-a. Srpski napadač pogodio u Hjustonu gde je tim iz Los Anđelesa pobedio sa 3:1, osvojio četvrto mesto u Zapadnoj konferenciji. Narednog vikenda kreće borba za titulu

Prošle nedelje su navijači Galaksija proglasili Dejana Joveljića za najboljeg fudbalera kluba iz Los Anđelesa. Nekadašnji napadač Crvene zvezde, Ajntrahta i Volfzbergera je opravdao to laskovo priznanje i postigao 11. gol u sezoni. Na gostovanju u Hjustonu, tim Grega Venija je pobedio sa 3:1, a Srbin je postigao treći gol na meču.

Ušao je u igru u 66. minutu umesto Meksikanca Havijera Ernandeza Čičarita. Samo tri minuta mu je bilo potrebno da zatrese mreže ekipe iz Teksasa. U prvom dodiru s loptom je odigrao odličan dupli pas s Meksikancem Efrainom Alvarezom i rutinski prevario golmana. Na 32 utakmice, momak iz Bijeljine je postigao 11 golova, a treba reći da je u više od polovine mečeva, pogotovo u drugom delu šampionatu, bio rezerva, ulazio je pretežno s klupe. Prvi napadač bio je poznati Meksikanac, nekadašnji fudbaler Mančester junajteda i Reala, Ernandez Čičarito, prvo strelac tima sa 18 pogodaka. Imao je Joveljić u ligaškom delu sezone u SAD-u na kontu i tri asistencije.

Dejan je karijeru počeo u Crvenoj zvezdi iz koje je leta 2019. godine prešao u Frankfrut za 4.000.000 evra. Nije uspeo da se izbori za veću ulogu na Komercbank areni, selio se na pozajmice u Anderleht i austrijski Volfzberger, pre nego što je napravio neočekivan potez i otišao u Ameriku. Potpisao je za Los Anđeles Galaksi za 3.500.000 evra.

23.55: (1,82) Rasing (3,45) Atletiko Tukuman (4,70)

Ovaj trijumf je bio zlata vredan za Galaksi koji će naredne nedelje da dočeka na svom terenu Nešvil u prvoj rundi plej-ofa. Joveljićev tim je bio četvrti na Zapadu. U prvom poluvremenu, u razmaku od samo 60 sekundi, gosti su dva puta zatresli mrežu Hjustona i preokrenuli rezultat posle pogotka Pereire. Riki Puć, veliko pojačanje iz Barselone, i Čičarito su doneli prednost tima iz Grada anđela, da bi Joveljić overio važnu pobedu Galaksija.

Na poslednje četiri utakmice, ekipa srpskog napadača je sakupila 10 bodova, pa u dobroj formi dočekuje ključni deo šampionata, borbu za američki tron.

Naredne nedelje igraju se po tri meča prve runde u obe konferencije, dok su Los Anđeles FK i Filadelfija kao pobednici izborili direktan plasman u polufinale.

---------------

Možeš li ti da budeš današnji pobednik i osvojiš put u Katar na Svetsko prvenstvo?