Ni igla nema gde da padne na Monumentalu (©AFP)

Krcati Monumental je video kiks Milionera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 29.01.24. | 05:54

Liga kup Argentine: River Plejt odigrao samo 1:1 na svom terenu protiv Argentinos Juniorsa u prvom meču u 2024.

Uželeli su se Argentinci fudbala koji u ovoj zemlji ima status religije. Šampion Gaučosa River Plejt dočekao je na svom Monumentalu gradskog rivala Argentinos Juniors u prvom meču u 2024. godini i razočarao navijače. Samo 1:1 pred više od 85.000 vatrenih Gaučosa čije srce kuca za slavni klub iz Buenos Ajresa.

Tim Martina Demikelisa je prošle godine ubedljivo osvojio šampionat Argentine, Ligu profesional, ali u drugom delu sezone je bio slab u Kopa Libertadores, Kupu Argenitne i Liga kupu, takmičenju koje i dalje nije osvojio.

Kolumbijac Migel Borha je u finišu prvog dela meča doveo Milionere u vođstvo. Dobio je idealnu loptu od Naća Fernandeza, izdržao duel sa defanzivcem gostiju i onda lepo šutirao, a lopta se od prečke odbila u mrežu. Pre toga je iskusni napadač zatresao mrežu, ali je zbog ofsajda poništen pogodak.

Očekivala se lagana pobeda Rivera, ali šest minuta pre kraja - muk na Monumentalu. Santijago Montijel je primio loptu na oko 20 metara od gola Milionera, onda sve sam uradio i levom nogom matirao veterana Armanija na golu šampiona.

Pre toga su oba tima imala po nekoliko solidnih prilika. Slađi bod ide gradskom rivalu sa stadiona Dijego Armando Maradona.

Estudijantes je spasao prošlu godinu osvajanjem Kupa Argentine i plasmanu u Kopa Libertadores, a novu sezonu je počeo pobedom na svom terenu protiv Belgrana sa 1:0. Crveno-beli Studenti su slavili u prvom kolu Liga kupa Argentine golom Erosa Mankusa u četvrtom minutu sudijske nadoknade.