©Starsport
©Starsport

Milićević probio led i srušio tradiciju: Kolubara dobila Radnik na premijeri Mozzart Bet Superlige

Vreme čitanja: 4min | pet. 03.02.23. | 19:56

Lazarevčani prvi put dobili Surduličane u prvenstvenim utakmicama, pogotkom štopera i novajlije u 31. minutu

Oni malo stroži reći će da se prvi mačići u vodu bacaju. Oni koji nisu skloni tako oštrim ocenama, podsetiće na nikad dužu zimsku pauzu i tradicionalni oprez sa kojim se igraju prve takmičarske utakmice u sezoni. U svakom slučaju, uželeli smo se domaćeg fudbala, pa makar i ovakvog, mada je već drugo poluvreme bilo daleko bolje od prvog, a ima dana za bolje parije i od Kolubare i Radnika, dok svakako mnogo više uzbuđenja očekujemo već ovog vikenda, kada su na programu daleko atraktivniji dueli.

Kolubara je pobedila Radnik sa 1:0 na premijeri Mozzart Bet Superlige u 2023. godini, u prvom meču 20. kola srpskog šampionata i tako srušila negativnu tradiciju, jer nikada pre, u ukupno šest prvenstvenih okršaja, bilo u prvom ili drugom rangu takmičenja, nije slavila protiv Surduličana. Sve je stalo u prekid iz 31. minuta, kada je Vukušić maestralno centrirao iz slobodnog udarca, a Milićević se našao na pravom mestu na drugoj stativi i glavom, a da nije ni morao da skoči, poslao loptu u mrežu gostiju.

I pored činjenice da je ove zime dovela doslovno čitav tim novajlija, samo trojica su se našla u startnoj postavi Kolubare, a jedan od njih, Ilija Milićević upravo je i rešio utakmicu. Radnik je počeo meč sa četvoricom novajlija, ali i vrlo zanimljivom raspodelom uloga u timu. Bondarenko se pridružio Stevanoviću u štoperskom tandemu, a Jokić, jesenas najčešće kao centralni defanzivac, preselio se na poziciju levog beka, dok je mladi Lazić činio defanzivni deo veznog reda sa Rustemovićem. Radulović je dejstvovao po desnom krilu, Duronjić po levom, u nastavku su zamenili strane, ali nisu uspeli da naprave razliku u korist svog tima. Makarić je sačekao svoju šansu, čak i zatresao mrežu rivala, ali je to učinio iz nedozvoljene pozicije.

Da ne beše pogotka iz 31. minuta, najinteresantnije što se desilo u prvom poluvremenu bilo bi dvominutno iščekivanje da VAR proveri start laktom Bagarića na Stevanoviću, koji ipak nije izašao iz okvira onoga što zovemo žar borbe da bi zaslužio neku oštriju sankciju arbitra Lukića. Lazić je u 44. minutu raspalio sa preko 20 metara preko gola, tek toliko da Radnik upište taj jedan jedini udarac ka protivničkom golu u prvom poluvremenu.

Nastavak je doneo dosta bogatiji sadržaj, Radnik je morao da krene agresivnije, a u 55. minutu milimetri su ga delili od izjednačenja. Doslovno sa iste tačke sa koje je Vukušić centrirao Milićeviću kod pogotka, sada je Rustemović nabacio loptu u kazneni prostor, a lopta je posle pokušaja Bondarenka glavom prohujala pored stative. Makarić je u 70. minutu pogodio iz ofsajda, a onda se u svom najboljem izdanju pojavio Dejan Stanivuković. Čovek koji je obeležio okršaj ovih rivala u Surdulici jesenas, kada nije bilo golova, isprečio se Subotiću, a onda i Makariću posle Subotićevog centaršuta i u razmaku od samo tri minuta dvema sjajnim intervencijama izrastao čak u junaka ovog meča.

Između te dve njegove odbrane, viđen je zanimljiv prodor Kočića, a, kao potvrda da su fudbaleri oba kluba, sve ono što su poluvreme i po propustili, nadoknadili promrzlim gledaocima u završnici meča, i šansa Ante Vukušića iz 85. minuta, kada mu je Milojević ostavio loptu na tacni, a hrvatski internacionalac je promašio šansu u rangu penala.

Kolubara slavi prvu pobedu još od 19. septembra, posle sedam sušnih utakmica u prvenstvu, Radnik ostaje zakucan za dno tabele.

KOLUBARA - RADNIK 1:0 (1:0)