Adem Ljajić (©Startsport)

Milićević uzdrmao Novi Pazar, ali ga nije pomerio sa evropskog kursa

Vreme čitanja: 4min | pet. 15.12.23. | 17:57

Tim Siniše Dobrašinovića golovima sa početka i kraja prvog poluvremena stigli do pobede nad Radnikom u prvom meču 19. kola Mozzart Bet Superlige

Novi Pazar je sa dva gola u prvom delu susreta trasirao put ka pobedi nad Radnikom u 19. kolu Mozzart Bet Superlige 2:1 (2:0), u utakmici odigranoj pred praznim tribinama Gradskog stadiona neobično efikasnoj ako se gleda istorija njihovih ranijih borbi za bodove.

U poslednje vreme u vojevanjima dva tima mreže se nisu često tresle, čak i kada su uslovi bili kudikamo bolji. Srećom pa nije bilo kiše, koja je dan ranije gotovo neprestano padala u gradu na Jošanici i Raški, te su se večeras stvorili kakvi-takvi uslovi za igru. Samo 24 sata ranije postavljalo se pitanje hoće li se igrati fudbal ili vaterpolo.

Momci Siniše Dobrašinovića bili su precizni baš kad je trebalo, početkom i u finišu prvog dela meča. U nastavku im je preostalo da rutinski odrade posao, iako su pred kraj, kada je iz gužve pogodio Ilija Milićević, malo i strepeli. Posao im je olakšalo iskučenje Sadika Abubakara zbog drugog žutog kartona. Ponovo su se Plavi, makar do ponedeljka, sa 29 bodova usamili na trećoj poziciji prvenstvene tabele.

Solidnom Radniku su ostale brige i fenjer na koji su bili osuđeni bez obzira na ishod okršaja u Pazaru. Brod kojim je početkom sezone upravljao Zoran Ljubinković, a sada trenerski vuk Milan Milanović, možda tone i ka Prvoj Mozzart Bet ligi. Surduličani imaju svega 11 bodova, a na pobedu čekaju duže od četiri meseca. Ovog puta nisu uboli bod u smiraj, kao protiv Voždovca.

Neumorni Gvinejac Abdulaj Sise je postigao prvi gol u tekućem šampionatu, podsetivši na svoj prvi mandat u plavo-belom taboru, kada se čak šest puta upisao u strelce.

Sudija Ivan Stamenković je pred obavezni odmor, posle intervencije iz VAR sobe, dosudio prvi penal za Plave u Mozzart Bet Superligi 2023/24, iako je u najpre ocenio da je Marko Šćepović pokušao da iscenira najstrožu kaznu nakon što je ruke u međusobnom duelu koristio Abubakar. Bivšem napadaču Partizana i državnog tima ubrzo je precrtao žuti karton zbog simuliranja i preusmerio ga ka momku iz Gane u redovima Radnika, što je bila uvertira za pogodak Adema Ljajića sa kreča.

Počelo je pretnjom Borka Duronjića već na isteku 30. sekunde, ali je krilni fudbaler prebacio prečku. Najslabiji tim lige je u prvom delu povremeno bio opasan preko Nemanje Tomaševića na levoj strani, kao i delovanjem iz vazduha Filipa Jovića u 24, Vukašina Bogdanovića u 30. i Miloša Vranjanina u 45. minutu. Prvu i treću situaciju rasčistili su Sise i Nikola Mirković, dok je mladi napadač gostiju bio neprecizan.

Sise je u devetom minutu sjajno reagovao glavom na asistenciju Adema Ljajića iz kornera, ostavivši Stefana Ranđelovića bez šanse na gol liniji - 1:0.

Mogao je Pazar do radosti i posle slaloma Karaklajića u 17 i zicera Šćepovića na dodavanje Ljajića u 18, ali je do novog gola sačekao do 39. minuta. Penal nad Šćepovićem i mirna egzekucija nadahnutog Ljajića - 2:0.

Ne računajući gol Milićevića i isključenje Abubakara, malo toga viđeno je u nastavku, kada su Milanovićevi puleni pokazali želju da nešto promene. Dobru priliku imao je Nemanja Tomašević u 62. minutu, da bi se na suprotnoj strani terena kao neuspešan ispostavio izlet Omara Fajeda u protivnički šesnestarac.

Posle kornera rezerviste Andrije Milića, najsnalažljiviji u petercu domaćina bio je Milićević za konačnih 2:1.

Stepen panike kod Pazaraca smanjilo je isključenje Abubakara u 86. minutu. Tri boda su ostala domaćinu.