Luka Dončić (©AFP)

Boston protutnjao Dalasom: Dončić 0/6 za tri, a opet u svom timu najefikasniji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.01.23. | 04:10

Slovenački reprezentativac i pored toga što je presedeo poslednju četvrtinu na klupi najbolji u svom timu

Posle dva vezana poraza, od Denvera i Oklahome, Boston Seltiksi vratili su se na pobednički put i učvrstili kao trenutno najbolji tim NBA lige. Malo ko je očekivao da će gosti gotovo bez trunke prolivenog znoja premostiti gostovanje u Dalasu.

Mavsi su, ipak, podbacili i dozvolili rivalu apsolutnu dominaciju. Od prvog do poslednjeg minuta domaćini su bili u podređenom položaju, što ih je koštalo prekida serije od sedam uzastopnih pobeda - 95:124.

Očajno šutersko veče imali su Luka Dončić i njegovi saigrači. Slovenački reprezentativac je šutirao trojke 0/6, a ekipan učinak Dalasa glasi 7/32. Na drugoj strani, gosti su pogodili čak 16 šuteva za tri poena, doduše, iz 43 pokušaja. Za dva su Dalasovi košarkaši gađali 27/58, a Bostonovi 25/41.

Iako je značajno podbacio u odnosu na partije koje je pružao tokom decembra, Dončić je ponovo bio najefikasniji igrač svog tima. Nije ga poremetilo čak i to što je celu poslednju četvrtinu presedeo na klupi. Meč je završio sa 23 poena, devet skokova i tri asistencije. Pratio ga je Spenser Dinvidi sa 18 poena, Džejden Hardi je ubacio 15, Kristijan Vud 12, uz 12 skokova, Dvajt Pauel 10, uz osam skokova...

Goste iz Bostona je predvodio jedan od kandidata za MVP trofej, Džejson Tejtum sa 29 poena, 14 skokova i 10 asistencija. Džejlen Braun je ubacio 19 poena, uz sedam skokova, Markus Smart i Malkolm Brogdon po 15, Grent Vilijams 12, Derik Vajt 10...

Neizvesnost u ovom meču trajala je samo u uvodnim minutima, do vođstva Bostona 10:9, koje je dalje samo raslo... Za 27 pobedu Seltiksa u 39 mečeva, a 17 poraz Mavsa. koji u narednom meču igraju novi derbi, protiv Nju Orleansa, dok Boston ide u San Antonio.