""

Crnogorci preživeli Gruziju, Vučević opet dominirao!

Vreme čitanja: 1min | sre. 07.09.16. | 19:13

NBA as zabeležio dabl-dabl, a pobedonosni koš postigao Nemanja Đurišić

Malo je nedostajalo da košarkaška reprezentacija Crne Gore na gostovanju Gruziji doživi prvi poraz u kvalifikacijama za Evrobasket 2017. godine. Ipak, Sokolovi su na kraju nekako preživili i u završnici utakmice osigurali pobedu od 76:74 (19:25, 21:17, 22:12, 14:20) u F grupi.

To je ekipi koju sa klupe predvodi trofejni stručnjak Bogdan Tanjević bio treći trijumf u kvalifikacionom ciklusu.

Junak utakmice pomalo neočekivano bio je Nemanja Đurišić, krilni centar poljske Zelene Gore, koji je osam sekundi pre kraja postavio konačan rezultat.

Inače, Crnogorci su u poslednju četvrtini ušli sa osam poena prednosti, a potom su u poslednjem minutu ispustili i prednost od 74:70.

Najefikasniji kod Crnogoraca bio je NBA as Nikola Vučević sa 17 poena i 11 skokova, a jedini dvocifreni u timu još je bio Derek Nidam sa 12 poena.

Zaza Pačulija je sa 22 poena bio najbolji strelac Gruzije, a Majkl Dikson dodao je na to još 13 poena. Gruzijcima je ovo bio prvi poraz u kvalifikacijama.

Nikola Vučevićkošarkaška reprezentacija Gruzijekošarkaška reprezentacija Crne GoreGruzijaEvropaEvrobasket 2017Crna Gora