Detalj sa meča (© AFP)

Drama u Francuskoj - majstorica će odlučiti šampiona

Vreme čitanja: 1min | sre. 22.06.22. | 22:32

Asvel je u četvrtom meču ubedljivo savladao Monako sa 85:68 i tako izborio majstoricu finala Francuske

Imao je idealnu priliku Monako da na svom terenu završi sezonu sa titulom u rukama, ali izabranici Saše Obradovića odigali su katastrofalan meč. Asvej je rutinski došao do pobede 85:68 i sada će šampion biti poznat posle majstorice.

U Monaku je postojao samo jedan igrač - Majk Džejms. Amerikanac je postigao tačno polovinu poena ekipe Obradovića. Upisao je 34 od 68 poena domaćina. Ostatak igrača je bio znatno ispod nivoa, Džejmsa je pratio Dvejn Bejkon sa 10 postignutih poena.

U Asvelu je bilo dosta drugačije. Džouns i Najt su imali po 19, Hauvard je pridodao 13, a Okobo 11.

Kada se bude analizirala ova utakmica, jasno će se videti da je ključna bila prva deonica. Monako je otvorio katastrofalno meč, pre svega u napadu. Ubacili su samo devet poena, dok su gosti već tada stekli dvocifrenu prednost koju nisu ispuštali do samog kraja.

U trećoj deonici prednost je rasla na preko 20 poena, da bi Monako poslednji pokušaj imao u prvih pet minuta poslednje četvrtine. Napravili su bili seriju 11:2, ali Asvel se na vreme trgao i sprečio senzacionalni preokret.

Odlučujuća peta utakmica je na programu u subotu.