Džoel Embid (AFP)

Embid ispod svojih standarda, Harden se pitao u novoj pobedi File (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 01.04.23. | 03:43

Kamerunac ubacio 24 poena, prva Brada NBA lige ponovo imala dvocifreni broj asistencija

Plej-of je već obezbedila, a kako stvari stoje čini se da Filadelfija sa treće pozicije neće nit' gore nit' dole. Jedino pitanje vezano za ovaj tim jeste koliko će u završnih pet utakmica sezone Džoel Embid uspeti da učvrsti argumentaciju za eventualnu pobedu u MVP trci protiv Nikole Jokića. Njegovi Seventisiksersi jesu pobedili Toronto (117:110) i Kamerunac jeste doprineo trijumfu dabl-dabl učinkom, ali imajući u vidu standarde koji ga prate čitave sezone, večeras nije bio onaj pravi.

Ubacio je centar File 24 poena, desetak manje od oveosezonskog proseka, uhvatio 12 lopti (sezonski prosek 10,2) i imao samo jednu asistenciju (prosečno 4,2). Pritom je imao pet izgubljenih lopti i nulu u statističkoj koloni +-. Dakle, Seventisiksersi nisu pravili razliku sa njim na terenu. A na parketu je bio ukupno 33,5 minuta. Embid je iz igre šutirao 7/13, a sa linije slobodnih bacanja pogodio deset puta iz 11 pokušaja.

Za pobedu domaćina noćas se najviše pitao Džejms Harden. Plejmejkerski raspoložena kao pre dva dana protiv Dalasa, prva Brada NBA lige ponovo je podelila dvocifren broj asistencija (11). Harden je ubacio 23 poena od čega 15 u drugoj četvrtini, možda i ključnoj za trijumf Filadelfije. Izabranici Doka Riversa su u drugom kvartalu zatrpali koš Toronta sa 46 poena što im je bilo dovoljno za mirnu luku u trećem, te 13 poena prednosti pred odlučujući period igre. Reptorsi su se tada trgli, uspevali da priđu na jedan, dva poseda zaostatka, ali su Harden, Embid i saigrači ostali dovoljno koncentrisani da posle Dalas upišu novi trijumf, 51. u 77. utakmica od starta sezone.

Toronto je imao nekoliko vrlo raspoloženih košarkaša, prednjačio je Barns sa 29 poena, a dok je on flertovao sa tripl-dablom (devet skokova, osam asistencija) pomagali su mu Fanflit sa 19, Anunobi sa 17, odnosno Poeltl i Sjakam sa po 14 poena. Ipak, Reptorsi nikako nisu uspeli da u završnim minutima uvedu utakmicu u potpuni egal. Ipak, pogled na tabelu, ukoliko ne usledi kakva serija poraza u završnih pet utakmica, govori da je Torotno gotovo siguran učesnik plej-ina.

Istovremeno, košarkaši Čikaga napravili su veliki korak ka plasmanu u plej-in. Na krilima razigranog trija Demar Derozan, Zek Levin, Nikola Vučević počistili su Šarlot i prekinuli mini-seriju od dva poraza - 91:121

Aposolutna kontrola Bulsa ogleda se i u činjenici da su vodili od prvog go poslednjeg minuta utakmice. Uvodna serija od 8:0 kao da je obeshrabrila rivala, prednost u prvoj četvrtini išla je i do plus 12, na poluvremenu je bilo velikih 46:62. Slična slika ostala je na snazi i tokom drugog dela, mada je gost bio još ubedljiviji. Dominaciji Čikaga doprinela je ozbiljan dezorganizacija u redovima Hornetsa oličena u čak 17 izgubljenih lopti. Poređenja radi, gosti su prodali samo šest.

Sjajno su Bulsi rasporedili poene te je čak šest košarkaša na kraju imalo dvocifreni učinak. Derozan je upisao 23 poena, isto koliko i Levin, dok je Nikola Vučević za oko pola sata na parketu isporučio 21 poen i osam skokova.

Jedan od gubitnika večeri je Oklahoma koja je poražena u neizvesnoj završnici u Indijani - 121:117. Pejsersi su praktično bez realnih šansi za plej-in, ali su pomogli Dalasu i dali mu šansu da se izjednači sa Tanderima.

Nije gostima u Indijanapolisu bilo dovoljno ni 39 poena Šej Gildžs-Aleksandera koji je u tandemu sa Džošom Gidijem izbrojao do 60. Pomenuti duo je predvodio Tandere, ubacio više od polovine poena čitavog tima, međutim kada se u poslednja dva minuta lomilo obojica su promašivali neke bitne šuteve.

Aleksej Pokuševski je proveo deset minuta na parketu, najviše otkako se pre tri utakmice vratio na teren posle višemesečne pauze, ali doprineo je sa samo dva poena.