Rajaković na korak do malog čuda u TD Gardenu, Boston drhtao do poslednjeg minuta

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.12.23. | 04:45

Ali je ipak udario i 16. recku na domaćem terenu

Još je niko nije pokorio, ali tvrđava zvana TD Garden sve je slabija. U petak ju je umalo srušio Detroit, dan kasnije ozbiljno je uzdrmao i Toronto. Ipak, zidine doma košarkaša Bostona i dva meseca po početku sezone stoje uspravno.

Bio je Darko Rajaković na korak do pravog malog čuda, naterao je srpski stručnjak sa svojim Reptorsima publiku u TD Gardenu da strepi od prvog poraza na domaćem terenu, ali na kraju nije uspeo i da im ga nanese. Seltiksi su u dramatičnoj završnici uspeli da ostanu pribrani, prelome utakmicu i zadrže stopostotan učinak pred svojim navijačima, upisavši 16. recku u Bostonu - 120:118.

Iako ekipa Džoa Macule nije mogla da računa na pomoć Džejsona Tejtuma, Kristapa Porzingisa i Ala Horforda, Džejlen Braun je učinio da u većem delu utakmice Boston izgleda tako da im pomenuti trio nije ni potreban. Seltiksi su predvođeni 27-godišnji košarkašem na pauzu otišli sa 15 poena prednosti (68:53), početkom druge deonice imali i 'plus 20'.

Dvocifrenu prednost domaći tim bez većih problema je održavao i tokom treće deonice, ali ga je početkom poslednje šut u potpunosti izdao. Gosti su počeli da čitaju ideje Bostona, zatvorili mu prilaze košu i naterali ga da napade najčešće rešava trojkama, koje u tim trenucima Seltiksi nisu uspevali da pogode. Rezultat toga bila je serija gostiju 18:3 po ulasku u završnu trećinu, a kada je Denis Šruder pogodio trojku iz ugla na nepunih devet minuta pre kraja, Toronto je poveo prvi put još od starta prve četvrtine (104:102).

Usledila je rezultatska klackalica, timovi su se od tog trenutka još četiri puta smenjivali u vođstvo, ali kada je Boston na 1:38 poveo poenima Derika Vajta, više nije prepuštao prednost rivalu. I mada je u odlučujućim trenucima imao vrlo inspirisanog Džejlena Mekdenijelsa (svih 13 poena dao u poslednjoj četvrtini), Rajakovićev tim nije mogao do iznenađenja, jer i Boston je imao košarkaše spremne da uskoče kada je Braunu malo šta polazilo za rukom, poput pomenutog Vajta, ali i Luka Korneta.

Epitet najefikasnijeg je pak poneo Braun sa 31 poenom, Vajt je ubacio 21, dok je Kornet dodao jedan manje. Na drugoj strani se sa 30 poena istakao Barns čiji je ritam uspeo da isprati samo Sjakam sa 27 poena.