©AFP
©AFP

Šarlot prvi put u sezoni vezao dva trijumfa: Hornetsi ispustili plus 14, ne i pobedu

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.11.22. | 01:47

Gosti u drugom delu poslednje četvrtine istopili dvocifreni zaostatak, ali nisu mogli da izbegnu poraz 108:110

Posle pobede nad desetkovanom Filadelfijom, košarkaši Šarlota u neizvesnom susretu na domaćem terenu savladali su i Minesotu (110:108) te su posle 20 ovosezonskih duela prvi put zabeležili dve uzastopne pobede.

Hornetsi su tokom prve dve deonice bili u podređenom položaju, mahom u situaciji da jure dvocifreni zaostatak, međutim odličnom igraom u trećoj deonici tokom koje su postigli 39 poena uspeli su da režiraju preokret.

Na odličnu igru iz treće četvrtine nadovezala se slika koju je domaćin ostavio na početku poslednjeg kvartala, međutim pri rezultatu 101:89 usledila je serija gostiju 13:2 te se razlika svela na samo pola koša. U neizvesnoj završnici, činjenica da su ispustili dvocifrenu zalihu, nije se negativno odrazila na domaćina pa je Šarlot stigao do šestog trijumfa u sezoni.

Posebno raspoložen u domaćem timu bio je Keli Oubre sa 28 poena, dok je na drugoj strani sa poenom manje Minesotu predvodio Edvards. Timbervulvsima za 11. pobedu nije bilo dovoljno ni vrlo dobro veče Rasela i Gobera koji su ostvarili po dabl dabl učinak, a jedan od uzroka poraza svakako je vrlo skroman procenat pogođenih šuteva za tri poena kojem je u najvećoj meri "doprineo" Tauns pogodivši jedan od 11 pokušaja van linije 6,75.