Timan i Sikma (MN Press)

Uniks se u Berlinu proveo ko bos po trnju

Vreme čitanja: 2min | sre. 02.02.22. | 21:57

Iako se na tabeli nalazi daleko ispod ruskog tima, Alba na svom terenu dominantno koračala do sedme pobede u Evroligi - 81:53

Stigao je Uniks u Berlin sa ulogom velikog favorita, ali tamo ga je dočekao izuzetno raspoložen domaći tim. Iako se Alba nalazi na tabeli daleko ispod ruske ekspedicije, večeras na terenu slika apsolutno nije tako govorila. Nemački predstavnik je držao glavnu reč, o čemu svedoči podatak da je Uniks poslednje vođstvo imao na samom početku – 4:2. Od tog trenutka Alba je preuzela stvari u svoje ruke i držala čas košarke sve do samog kraja - 81:53 (16:11, 20:15, 20:9, 25:18).

Definitivno su se košarkaši Uniksa proveli na ovom gostovanju kao bosi po trnju. Doživeli su treći poraz u nizu u Evroligi, ali ovog puta sebi ovako nešto nisu smeli da dozvole. U prethodna dva meča su izgubili od CSKA i Real Madrida, a sada ih je ponizila ekipa iz donjeg doma. Alba nije posustajala čak ni kada je bilo jasno da pobeda ne može da joj izmakne... Skakali su i radovali se nemački igrači posle svakog koša. Izuzetno su bili odlučni da do 40. minuta budu na visini zadatka.

Uniks se posebno mučio u napadu u drugom poluvremenu. Postigao je samo devet poena u trećoj četvrtini, pa su domaći prvi put tada pobegli na plus 23. Vođstvo se u četvrtoj deonici povećavalo do maksimalnih - 81:51. Do kraja su gosti uspeli samo da za nijansu ublaže bolan poraz.

Kao najefikasniji u pobedničkom sastavu izdvojio se Maodo Lo sa 16 poena. Ispratio ga je najbolje Džejlen Smit sa 14 poena, dok je Luk Sikma dodao deset. U poraženoj ekipi najbolji je bio Lorenco Braun sa 12 poena.

Uniks posle 24. kola ima skor 12-10 na sedmoj poziciji, dok je Alba 15. sa 7-15.