Rasel Vestbruk (©AFP)

Vestbrukov košmar u Detroitu, dabl-dabl Avdije, rutina Filadelfije u Ohaju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 02.04.21. | 03:26

Detroit je retko koga uspeo da dobije ove sezone, a kamoli sa 29 poena razlike

Detroit Pistonsi su upisali svoju tek 14. pobedu ove sezone (34 poraza), svakako najubedljiviju. Nadigrali su u potpunosti još jedan tim iz donjeg doma, Vašington Vizardse (13-30) i slavili sa 120:91. Rasel Vestbruk je upisao novi tripl-dabl, ali je imao i devet izgubljenih lopti. Odsustvo Bredlija Bila ne može da bude opravdanje za ovako težak poraz, od verovatno najslabijeg tima u NBA ligi ove sezone.

Samo u početnim minutima je tim iz glavnog grada Sjedinjenih Američkih Država imao prednost, a onda su Pistonsi uzeli stvari u svoje ruke. Već do kraja prve deonice su imali 10 poena viška, do poluvremena i 19, da bi u trećem kvartalu postalo jasno da Vizardsi nisu kadri da opravdaju svoj nadimak. U poslednjih 12 minuta su pali još niže, Detroit predvođen Džošom Džeksonom nije puštao gas, pa je došao do više nego ubedljivog trijumfa.

Ekipa Skota Bruksa je večeras šutirala 6/19 (32 odsto) sa linije penala i 5/20 za tri poena (25 odsto).

Džoš Džekson je predvodio pobednički sastav sa 31 poenom, Mejson Plamli je upisao dabl-dabl (13 poena i 11 skokova), dok su dvocifren učinak upisali i Frenk Džekson (13 poena), Džerami Grent (12 poena), kao i Sadik Bej i Vejn Elington sa po 11, dok je do 10 brojao Kori Džozef. Vestbruk je bio na ivici neslavnog kvadripl-dabla, upisao je 16 poena, 12 asistencija i 11 skokova (devet izgubljenih lopti), pritom je šutirao 1/6 sa linije za slobodna bacanja i 1/5 za tri (7/16 iz igre), isti košgeterski učinak imao je Robin Lopez, dok je 14 poena dodao Aleks Len. Deni Avdija je upisao dabl-dabl (11 poena i 10 skokova), dok je dvocifren bio i Hašimura sa 10.

U istom terminu viđen je sličan razvoj događaja u susretu Klivlenda i Filadelfije, gosti su opravdali ulogu favorita i rutinski došli do 33. trijumfa u sezoni (15 poraza) - 94:114. Četa iz Ohaja, koja je donedavno - zahvaljujući Lebronu Džejmsu - bila jedan od najboljih timova u ligi, pretrpela je 31. poraz (17 pobeda). U odsustvu Džoela Embida, ovoga puta je Seventisikserse predvodio Šejk Milton sa 27 poena.

Klivlend je bio u prednosti do sredine prvog kvartala, a onda je četa Doka Riversa očekivano preuzela konce igre. Posle 12 minuta gosti su imali 10 poena prednosti, 12 na poluvremenu, a već početkom treće četvrtine postalo je jasno da se Filadelfiji smeši nova pobeda. Ušli su gosti iz Pensilvanije u poslednji period sa 22 poena viška, domaćinu nije bilo povratka.

Miltona su u pobedničkom sastavu pratili Set Kari sa 19 i Dvajt Hauard sa 18 poena (15 skokova), Tobajas Heris je dodao 12, dok je dvocifren sa 11 bio i Deni Grin. Kod Klivlenda po pravilu bolji od ostalih Kolin Sekston (24 poena), Din Vejd je dodao 16, Kevin Lav je ubacio 13, dok je 12 dodao novajlija iz Denvera Ajzea Hartenštajn.