Zemun do boda u 90+5! Simić se golom oprostio od Gornje Varoši

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.07.18. | 18:50

Fofana dao gol za Vojvodinu u 83. minutu, ali Novosađani nisu izdržali do kraja

Fudbaleri Zemuna i Vojvodine remizirali su 1:1 na stadionu u Gornjoj Varoši u prvoj utakmici drugog kola Superlige Srbije. Srećniji ovakvim ishodom biće Zemunci jer su bili na ivici poraza, ali je u petom minutu sudijske nadoknade nekadašnji Zvezdin biser Veljko Simić postigao gol vredan bod.

Maltene su svi na stadionu već pomislili da je gotovo i da je poraz Zemuna neizbežan, ali je Simić šutirao skoro sa gol – aut linije, čuvar mreže Emil Rockov je izleteo, a lopta je prošla iza njegovih leđa.

Prethodno je Vojvodina povela u 83. minutu, kada je Vinsent Eze proigrao Ismaela Fofanu, a ovaj udarcem pod prečku savladao do tada odličnog golmana Miloševića. I jednom i drugom fudbaleru to je bio drugi pogodak u sezoni.

Vojvodina se propisno ispromašivala u Gornjoj varoši, ali nije imala dovoljno sreće da reši meč pre same završnice. Ipak, Lalama se isplatila ofanziva šest minuta pre kraja.

Bilo kako bilo, Novosađani su već u prvom poluvremenu mogli da imaju ubedljivu prednosti, ali Vinsent Eze nije uspeo da zatrese mrežu najpre u 10, a zatim i u 15. minutu.

Sredinom drugog poluvremena je Vojvodina mogla posle kornera preko Arsića da postigne gol, ali je domaći čuvar mreže Milošević, uz pomoć defanzivca Cvetkovića intervenisao.

Golman Zemuna istakao se i u 35. minutu kada je paradom sprečio gol posle udarca Stojkovića iz voleja sa 25 metara. Mogao je i Fofana znatno ranije da načne Zemun, ali je Milošević u 63. Minutu novom paradom oduševio prisutne na stadionu.

Seriju neuspešnih pokušaja Eze je zaokružio u 69. minutu, kada je izbio sam ispred golmana Miloševića, a ovaj još jednom izrastao u junaka.

Sredinom drugog poluvremena u dva navrata je konačno malo poslao imao i golman Vojvodine Emil Rockov, ali je uspeo da sačuva mrežu.