©Reuters
©Reuters

Liverpule, nadmašio si sam sebe: Na Enfild stiže 30.000.000 za igrača sa 37 minuta u Premijer ligi

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.08.25. | 16:42

Samo su navijači Crvenih i pažljiviji poznavaoci engleskog fudbala čuli za Bena Doaka

Troši Liverpul ovog leta više nego ikada, potrošio je oko 340.000.000 evra na dovođenje novih igrača, ako uračunamo dogovoreni transfer Đovanija Leonija iz Parme za 35.000.000 evra, ali ispod radara prolazi činjenica da je aktuelni šampion Engleske od prodaja igrača zaradio već 197.000.000 evra, a zaradiće još 30.000.000 i tako doći do sjajne brojke od 227.000.000 evra.

A, o kome se radi ovog puta? U pitanju je momak za kog su čuli samo navijači Liverpula i prilježni ljubitelji engleskog fudbala koji takmičenja na Ostrvu ne gledaju površno ili samo Premijer ligu. U pitanju je 20-godišnji Škot Ben Doak, momak koji je u Liverpul došao kao 17-godišnjak iz Seltika za oko 700.000 evra pre tri godine, za prvi tim šestostrukog šampiona Evrope odigrao je 10 utakmica u svim takmičenjima, od toga tri u Premijer ligi, a na te tri sakupio je ukupno 37 minuta.

Izabrane vesti

Liverpul je ovog puta definitivno nadmašio sam sebe, budući da je dogovorio prodaju Doaka Bornmutu za čak 30.000.000 evra, što zvuči kao neverovatna cifra za momka koji je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Midlzbrou, a u Čempionšipu je kao desnokrilni napadač dao tri gola i zabeležio sedam asistencija. Doak stiže u Bornmut odmah nakon što su Trešnjice prodale napadača iz Burkine Faso Danga Uataru u Brentford za oko 43.000.000 evra. A, tamo će Uatara biti zamena za odlazećeg Joana Visu koji je pred vratima Njukasla.

Doakova budućnost u Liverpulu prvobitno je izgledala svetlo pod vođstvom Jirgena Klopa, ali kombinacija odlaska nemačkog stručnjaka, povrede i vrhunske forme Mohameda Salaha učinila je da deluje sve izvesnije kako će škotski ofanzivac morati da oživi karijeru negde drugde. Prošlu sezonu proveo je na pozajmici u Čempionšipu, u redovima Midlzbroa, ali nije igrao od kraja januara nakon što je doživeo povredu butnog mišića koja je zahtevala operaciju.

Arne Slot je ovog leta ozbiljno pojačao tim velikim ulaganjima, a Doak je prošlog vikenda bio neiskorišćena rezerva u Komjuniti šildu na Vembliju. Zanimljivo, Liverpul i Bornmut upravo otvaraju novu sezonu Premijer lige u petak uveče.

Bornmut je ove nedelje doveo francuskog štopera Bafodea Dijakitea iz Lila za 40.000.000 evra, a trener Andoni Iraola sada je fokusiran na ofanzivna pojačanja. Doakov dolazak koincidira sa očekivanim odlaskom Luisa Sinistere na pozajmicu u brazilski Kruzeiro.


tagovi

LiverpulBornmutBen DoakLetnji prelazni rok 2025

Obaveštavaj me

Liverpul

Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara