""
""

Slovenci su istinski junaci, ali su Francuzi evropski prvaci!

Vreme čitanja: 1min | ned. 18.10.15. | 22:28

Istorijski uspeh ostvarili su i odbojkaši Slovenije, najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva, koji su osvojili prvu medalju na kontinentalnom prvenstvu, ali u finalu nisu uspeli da prirede senzaciju - 3:0

Odbojkaši Francuske osvojili su titulu prvaka Evrope savladavši večeras u finalnoj utakmici u Sofiji reprezentaciju Slovenije sa 3:0 u setovima - 25:19, 29:27, 29:27.

Selekcija Trikolora aktuelni pobednik Svetske lige, postigla je najveći uspeh u istoriji i prvim put se okitila zlatnim odličjem na evropskom šampionatu.

Istorijski uspeh ostvarili su i odbojkaši Slovenije, najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva, koji su osvojili prvu medalju na kontinentalnom prvenstvu.

Bronzana medalja pripala je reprezentaciji Italije pobedom u utakmici za treće mesto protiv domaćina Bugarske - 3:1 (25:20, 25:14, 23:25, 25:20).

Na šampionatu, kojeg su od 9. do 18. oktobra zajednički organizovale Italija i Bugarska, odbojkaši Srbije zauzeli su sedmo mesto.

Konačan plasman glasi ovako: 1. Francuska, 2. Slovenija, 3. Italija, 4. Bugarska, 5. Poljska, 6. Rusija, 7. Srbija, 8. Nemačka, 9. Holandija, 10. Belgija, 11. Estonija, 12. Finska, 13. Češka, 14. Slovačka, 15. Hrvatska, 16. Belorusija.