"U formi: Milan Lukač"

Lukač opet nije primio gol, Trabzon slavio u tišini (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 07.12.15. | 20:50

Sjajni tim sa zapada Turske srušio Sivas pogotkom u nadoknadi vremena. Trabzon ubedljiv protiv fenjeraša Eskišehira

U formi: Milan Lukač

Najprijatnije iznenađenje turske superlige Ahisar nastavio je sa sjajnim partijama ove sezone, a treću uzastopnu pobedu u nizu tim srpskog internacioonalca Milana Lukača ostvario je večeras na svom terenu protiv Sivasa - 1:0 (0:0).

Pogodak odluke postigao je Brazilac Daglas Fereira, koji je u drugom minutu nadoknade meča iskoristio pas nekadašnjeg napadača Crvene zvezde Bruna Mezenge i nakon greške štopera iz Gane Bojea lepim udarcem matirao golmana Setkuša za trijumf domaćina, kojim su izbili na poziciju broj tri iza Bešiktaša i Fenerbahčea, a ispred Galatasraja.

Na golu Ahisara sjajno je posao odradiotokom svih 90 minuta Milan Lukač. Nekadašnji golman Partizana drugi meč uszastopno ostao je nesavladan, pa su se njegove sjajne partije poklopile sa izvanrednom formom ekipe iz istoimenog grada na zapadu Turske.

U drugom meču večeri Trabzon je stigao do važnog trijumfa na domaćem terenu protiv Eskišehira, bilo je 3:1, a meč je obeležio podatak da nije bilo svedoka trijumfa brodo-plavih jer je zbog suspenzije stadion bio prazan.

Trabzon je lako stigao do na kraju ubedljive pobede, dok je tim za koji nastupa i srpski internacionalac Goran Čaušić ostao prikovan za dno tabele turskog šampionata.